Skocz do zawartości

Ceny a jakość serw


KD93

Pomocna odpowiedź

Witam

Przyszedł w moim życiu czas żeby zabawić się z serwami w Bascomie 😉 Widziałem ceny serw na Alledrogo i zagięły mnie ceny w sklepie modelarskim w Katowicach - 50zł za najtańsze serwa do nawet 200 (przeciętnie 70-90zł). Spytałem się o tanie badziewne serwo do 30zł i powiedziano mi, że "w przyrodzie takie coś nie występuje".

Więc mam pytanie do tych którzy zakupili serwa na Alledrogo: czy te serwa to rzeczywiście są badziewne chińskie podróby (chociaż teraz wszystko jest robione w Chinach), czy na naukę programowania i sterowanie małymi ciężarami do 0,5kg wystarczą.

Przy okazji interesują mnie rodzaje serw do 30zł (najlepiej w granicach 25zł), oraz sprzedawcy z Allegro którym można zaufać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zajrzyj tu ceny co najmniej dwukrotnie niższe niż na allegro. Nie licząc siebie ściągałem już rzeczy dla treker'a i mskojon'a z tego sklepu z wysyłką bezpośrednio do nich. Przy obecnym kursie dolara i wysyłce za niecałe 6 dolarów (100 - 250gr), masz taniej niż na allegro. Jeśli chciałbyś coś stamtąd to czekam na wiadomość.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to kupiłem na allegro 2 tg9, kosztowało mnie to 27 z wysyłką, jak na pierwszy rzut oka to serwo jak każde inne, a mówiąc szczerze cena całkiem znośna, a do testów i zabawy idealne 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Byłeś w sklepie na Mikołowskiej? Też tam kiedyś byłem i (o zgrozo) zakupiłem jakieś no-name'owe mikroserwa za 35zł/szt. Ostatnio widziałem tam e-sky'owe mikro za 25pln. Jeśli chcesz to mam standardowe serwa z allegro (co prawda przerobione, ale z łatwością można przywrócić je do pierwotnego stanu) - niestety mają przewiercone boczne ścianki. W sumie mam 3, z czego jedno nieprzerobione. Używałem ich w tym robocie, jak chcesz mogę odsprzedać, bo mam deficyt pieniężny 😖

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak, na Mikołowskiej. Zależałoby mi jednak na nowych serwach, chcę mieć 100% (no może 95%) pewności że będą dobrze działać, sorry BoBBy, ale przerabiane nie wchodzą w grę. Chyba że odsprzedaż te trzecie za jakąś kuszącą cenę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chciałbyś na przykład mikroserwo to polecam coś takiego:

Klik /Serwo HexTronik HXT900 / Sprzedawca Walkir

Poczytaj o nim na forach modelarskich, w tym marginesie cenowym podobno nie ma nic lepszego... 😋

P.S Co do sprzedawcy kupiłem u niego właśnie to serwo, działało bardzo dobrze, przesyłka ekspresowa. Ma w sprzedaży też zapasowe zębatki więc warto dokupić przy okazji. 😅

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Te same parametry co moje TG9e, moje też działają dobrze, zapasowe zębatki za pewne są te same więc tylko różnica w cenie ... skoro to samo, to po co przepłacać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Te same parametry co moje TG9e, moje też działają dobrze, zapasowe zębatki za pewne są te same więc tylko różnica w cenie ... skoro to samo, to po co przepłacać 🙂

Nie miałem niestety doczynienia z TG9e, ale z tego co wyczytałem na forach modelarskich to jest różnica między nimi i to widoczna, przynajmniej jeśli chodzi o elektronikę.

Pracują jak chcą, kiedy chcą, nie ma co liczyć na na powtarzalność pozycji. Zresztą ktoś z naszego forum miał też z nimi problem.

Jak wspomniałem nie wiem z własnych doświadczeń jak to z nimi jest, tylko piszę co wyczytałem u kolegów modelarzy którzy raczej nie mogą sobie pozwolić na kieską prace serw.. 😋

P.S Luko następnym razem kupię te TG9e z czystej ciekawości aby sprawdzić co modelarze mają im do zarzucenia.. 😅😅

Link do komentarza
Share on other sites

Odpaliłem sobie testowo to serwo, może nie jest jakieś super ciche, co do precyzji, nie będę tego sprawdzał co do 0,001*, ale tak na oko to chodzą dość precyzyjne i mają powtarzalne położenia. Jedyne co jest możliwe, to przy dużych obciążeniach mogą się wysypać zębatki, ale tak to nie mam nic do zarzucenia. Miałem model 1/10 z serwem skrętu TowerPro czy jak to się tam zwało, w kwestii standardu pracy precyzji TG9e w sumie niczym nie ustępuje, a do testów i kombinowania to tania alternatywa.

Link do komentarza
Share on other sites

Już nie ma tego linka, skoro warto to biorę 🙂 Zawsze to jakiś zapas mocy.

P.S. kupiłem sobie 2 te serwa. Nie wiem czy to już się na forum nie znalazło, ale załączam ciekawą animację pokazującą budowę i pracę serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.