Skocz do zawartości

Nietypowy wyświetlacz LCD


jasiekk913

Pomocna odpowiedź

Witam,

posiadam nietypowy wyświetlacz LCD, posiada on sterownik T6963C oraz wymiary w pixelach 180*140. 
Dlaczego nietypowy? Jest z wyświetlacza z autobusu (komputera pokładowego), po wpisaniu w google tej frazy możecie zobaczyć o nim więcej: "vdo 1366.01005101".
Potrzebuje go podłączyć do arduino, ponieważ bez niego mój projekt deski rozdzielczej się nie uda (zamierzam o nim tu także napisać).

Pozdrawiam
jasiekk

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, jasiekk913 napisał:

Potrzebuje go podłączyć do arduino, ponieważ bez niego mój projekt deski rozdzielczej się nie uda

Bardzo się cieszymy z Twojego pomysłu. Z chęcią pewnie wszyscy poczytają w jaki sposób udało Ci się to zrobić. Ta wiedza może się w przyszłości komuś przydać więc liczymy na obszerną relację. 

Chyba, że potrzebujesz pomocy, wprawdzie nic o tym nie piszesz, ale jeśli tak, to napisz nam co już w tym kierunku podziałałeś lub na czym utknąłeś. Wtedy z pewnością ktoś spróbuje ci pomóc. 

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Udało mi się podłączyć wyświetlacz do Arduino za pomocą biblioteki U8G2. Interesuje mnie teraz jak wyświetlić na nim bitmapę za pomocą tej biblioteki?
Jestem w stanie stworzyć bitmapę składającą się z 0 i 1, lecz jaki znak odpowiadałby za nową linię?

Pozdrawiam
jasiekk

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja bym zaczął od przeczytania dokumentacji, sprawdzenia czy wszystko rozumiem (poprzedzonego paroma - być może nieudanymi - próbami), a potem jak mi nie wyjdzie zapytałbym o konkrety (te, których nie rozumiem). Na którym etapie jesteś?

Link do komentarza
Share on other sites

Ten model wyświetlacza OPTREX nie jest już dawno produkowany, do podświetlenia służy świetlówka CCFL zasilana wysokim napięciem i odpowiednią częstotliowością. 

Niestety 5, 12 czy 24 V nie załatwi sprawy. Pamiętać musisz również o kontraście i poprawnym adresowaniu żeby matryca cokolwiek mogła wyświetlić.

Jeżeli z tym LCD masz problem, chyba prościej będzie jak użyjesz coś dostępnego na rynku.  Niestety piny też masz źle opisane, podaję poprawne.

1 FG - Frame Ground - ramka podłoża, 

2 GND 

3 VDD 

4  VO - Kontrast ( napięcie ujemne)

5  W/R 

6 RD 

7 CE

8 C/D

9 VSS

10 RST - reset

11-18 DB0-DB7 - szyna danych

19,20 VFC - podświetlenie

Poniżej przesyłam zdjęcie z tym LCD w trakcie jego pracy w desce rozdzielczej. Można wyświetlić dowolne napisy i piktogramy.

 

lcd.jpg

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.