Skocz do zawartości

AVR-IplaTV-Box, czyli Ipla TV na Twoim telewizorze!


DevTomek

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

1 godzinę temu, DevTomek napisał:

Niestety nie ma możliwości oglądania kanałów TV w aplikacji Ipla na Smart TV

Ty mnie chłopie nie strasz bo zawału dostanę.

Właśnie przed chwilą dla sprawdzenia włączyłem sobie Eurosport na Ipli (Smart TV Samsung), jakoś nie zauważyłem aby nie działał...

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, ethanak napisał:

Ty mnie chłopie nie strasz bo zawału dostanę.

Właśnie przed chwilą dla sprawdzenia włączyłem sobie Eurosport na Ipli (Smart TV Samsung), jakoś nie zauważyłem aby nie działał...

To widocznie jesteś tym szczęśliwcem, który posiada TV Samsunga na którym można oglądać te kanały, bo u mnie jak i u 99% osób nie jest to możliwe.. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 minuty temu, ethanak napisał:

Owszem, kanały TV są dostępne tylko w pakietach, ale są.

Tak, tylko nie na każdym TV można oglądać. Projekt ten zrobiłem prawie rok temu i wtedy wsparcie dla kanałów TV było znikome. Ipla cały czas poszerza game urządzeń na których można oglądać TV i ostatnia aktualizacja (30.08.2019) spowodowała że na moim TV (Sharp) nie mam w ogóle Ipli (po prostu z dnia na dzień zniknęła). Tutaj można zobaczyć jak to wszystko dynamicznie się zmienia https://pomoc.ipla.tv/pytanie/tabela-dostepnosci-pakietow i ciągle są urządzenia dla których nie ma wsparcia. Jeśli ktoś posiada Smart TV od Samsunga to wsparcie dla tej marki jest największe, pozostałe marki mają gorzej. Uwierz mi jak robiłem research tego tematu jakiś czas temu to nie można było oglądać kanałów TV na żadnym Smart TV, dopiero stopniowo Ipla wprowadziła wsparcie kanałów TV dla różnych modeli Smart TV i proces ten ciągle trwa. Być może za jakiś czas Ipla będzie wspierać wszystkie Smart TV i projekt ten stanie się bezużyteczny, ale obecnie jestem w gronie tych osób które posiadają Smart TV bez wsparcia dla Ipla TV 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A, to insza inszość 🙂

Wiem o tym, że Ipla nie działa na niektórych telewizorach. Tyle że na początku pisałeś że nie działa na żadnym, potem coś o 99% a z tymi stwierdzeniami nie bardzo mogłem się zgodzić.

A projekt raczej nie będzie bezużyteczny - mogę sobie wyobrazić podłączenie tego do Kodi (niekoniecznie do ipli) albo użycie telewizora bez smarta (jeszcze takie są i nie mają zamiaru wymierać).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tylko po co w tym projekcie ATB? To chyba najbardziej przepłacona płytka na świecie... Po pierwsze można całość zrobić pod linuksem i bez dodatkowego mikrokontrolera - ale nawet jeśli ten mikrokontroler ma być, to czemu taki potwornie przepłacony staroć? Przy tej płytce to nawet oryginalne Arduino jest tanie, o klonach nawet nie wspominając.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, Elvis napisał:

Tylko po co w tym projekcie ATB? To chyba najbardziej przepłacona płytka na świecie... Po pierwsze można całość zrobić pod linuksem i bez dodatkowego mikrokontrolera - ale nawet jeśli ten mikrokontroler ma być, to czemu taki potwornie przepłacony staroć? Przy tej płytce to nawet oryginalne Arduino jest tanie, o klonach nawet nie wspominając.

Masz 100% racji! Zestaw ten zastosowałem tylko do developmentu, bo ma wbudowany odbiornik IR. Finalnie można to zrobić na zwykłym Arduino i pisze o tym podejściu na swoim Blogu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Elvis napisał:

Tylko po co w tym projekcie ATB? To chyba najbardziej przepłacona płytka na świecie... Po pierwsze można całość zrobić pod linuksem i bez dodatkowego mikrokontrolera - ale nawet jeśli ten mikrokontroler ma być, to czemu taki potwornie przepłacony staroć? Przy tej płytce to nawet oryginalne Arduino jest tanie, o klonach nawet nie wspominając.

Każdy korzysta z tego co ma pod ręką. Nie ma co od razu przekreślać rozwiązania z takiego powodu. Jeśli zestaw "zalegał" w domu to właściwie dobrze, że został wykorzystany. Nikt przecież nie namawia to zakupu tej płytki na potrzeby realizacji takiego projektu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Po prostu mnie to zaskoczyło - ta płytka kosztuje 383zł z tego co widzę na stronie producenta. Za to można mieć kilka oryginalnych arduino, albo worek chińskich. Poza tym Arduino są ładniejsze i zgrabniejsze, więc nie będą straszyły koło telewizora. Pytałem bez żadnej złośliwości po prostu wybór platformy zaskoczył - ale jako testowa i zalegająca w domu faktycznie może mieć sens 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Elvis napisał:

Po prostu mnie to zaskoczyło - ta płytka kosztuje 383zł z tego co widzę na stronie producenta. Za to można mieć kilka oryginalnych arduino, albo worek chińskich. Poza tym Arduino są ładniejsze i zgrabniejsze, więc nie będą straszyły koło telewizora. Pytałem bez żadnej złośliwości po prostu wybór platformy zaskoczył - ale jako testowa i zalegająca w domu faktycznie może mieć sens 🙂

Finalnie (jeśli znajdę chwilkę wolnego czasu) to zestaw ATB zamienię Arduino Nano (które również mi zalega na półce) i wtedy całą płytkę wraz z odbiornikiem IR zamontuję wewnątrz tego komputerka, ponieważ w tej obudowie jest jeszcze trochę miejsca i spokojnie to wszystko się zmieści. Głupotą byłoby zostawić taki zestaw tylko po to żeby odczytywał kody z pilota IR 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Fajny projekt. Był by jeszcze ciekawszy gdyby faktycznie był na arduino nano. Natomiast co do ipli  i smatTV to w moim LG serii LB czyli już taki trochę leciwy mam iple, iple sport, iple film (ale kiedy to było instalowane to nie pamiętam).

Link do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, slon napisał:

Fajny projekt. Był by jeszcze ciekawszy gdyby faktycznie był na arduino nano. Natomiast co do ipli  i smatTV to w moim LG serii LB czyli już taki trochę leciwy mam iple, iple sport, iple film (ale kiedy to było instalowane to nie pamiętam).

Dzięki za opinie 🙂 Właśnie największy problem jest z "Kanały TV" i pakiet np. "NEWS I ROZRYWKA", bo do korzystania z tej usługi i potrzebna jest nowsza wersja Ipli, czyli nowszy Smart TV 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

https://github.com/DevTomek-pl/AVR-Ipla-TV-Box/blob/master/arduino/avr-ipla-tv-box/avr-ipla-tv-box.ino#L80
A czy kolega wie, że... jest coś takiego jak millis() w Arduino?
millis() korzysta z Timer0, z którego nie korzysta IRRemote, więc powinno śmigać 😉
https://github.com/Arduino-IRremote/Arduino-IRremote/blob/master/src/private/IRTimer.hpp

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.