Skocz do zawartości

Łatwy zapis danych z suwmiarki cyfrowej – modyfikacja DIY


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@RFM w źródle można znaleźć wytłumaczenie tego zabiegu. Tak zwyczajnie było łatwiej, a chyba przy takiej domowej produkcji można sobie pozwolić na mała niegospodarność 😉 Wytłumaczenie ze źródła:

Cytat

The clock is ~4kHz on my calipers, which is likely too fast to reliably read from circuitpython without interrupts. To get something working quickly, I chose to use the ESP32 as my interrupt-enabled processor, allowing me to still have the SAMD51 available for easy HID interfacing over USB.

Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, Elvis napisał:

A jak USB obsługiwać na stm32?

Z wykorzystaniem HAL. Na Forbocie jest kurs. HID opisany jest na https://elektronika327.blogspot.com/2017/01/10-stm32f4-cubemx-usb-hid-mysz-oraz.html Bez problemu można znaleźć opis HOST'a. Na stronie STM są przykłady CDC, HID, HOST na różne płytki NUCLEO i DISCOVERY. Zero problemu.

Dlaczego nie ma przykładów na AVR i SAM? Nie wiem, nie jestem specjalistą od AVR.

Link do komentarza
Share on other sites

34 minuty temu, Mechano napisał:

Sprytny sposób na zrobienie taniego enkodera liniowego, np. do domowej maszyny cnc albo drukarki 3d. Co myślicie na ten temat?

@Mechano ciekawe jak za wytrzymałością przy takim zastosowaniu 😉

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej. To jest bardzo przydatna funkcjonalność dla osób niewidomych, którzy bardzo by chcieli usłyszeć odczyt z suwmiarki. Sam jestem taką osobą i bardzo bym chciał taką mówiącą suwmiarkę kupić. Wiem, że byłoby wielu chętnych na zakup wśród osób niedowidzących i niewidomych . Proszę o kontakt ze mną. Maciej

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.