Skocz do zawartości

Stacja lutownicza Arduino ProMini


qbas0600

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

(edytowany)

W zasadzie to w tym przypadku to nie jest mi szkoda tej pamięci. W jaki inny sposób można by to rozwiązać? Przeglądałem różne projekty i sprawdzałem jak to jest rozwiązane i często znak stopnia czy inne nowe znaki były tak tworzone.

W aktualnej wersji oprogramowania najbardziej mnie boli brak PID i mam to w planach zmienić choć znając życie to zbyt szybko tego nie zrobię.

Takie techniczne pytanie mam jeszcze. Gdy nie jest podpięta termopara do wzmacniacza to generuje on lub atmega losowe liczby mniej wiecęcej w przedziale -250->500. Idzie to uspokoić?

Edytowano przez qbas0600
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 minut temu, atMegaTona napisał:

Tak, daj duży pulldown na hot w termoparze ale będziesz sobie musiał przeliczyć spadek napięcia na rezystorze. 

Rozumiem że "+" przed wzmacniaczem wyzerować dużym rezystorem? Ciekawe jest to, że sieją tak dwa wzmacniacze a jeden kompletnie nic.

Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, atMegaTona napisał:

będziesz sobie musiał przeliczyć spadek napięcia na rezystorze. 

Tak patrzę sprawdzam i myślę, że jak dam rezystor 10k to nie powinno robić spadku napięcia który oszuka pomiar. Termopara typu k daje przy 500 stopniach 20.64 mV. Wykres napięcia wygląda na liniowy. Czyli jak by powstało przekłamanie temperatury teoretycznie wynik w stopniach wystarczyło by przemnożyć przez odpowiedni stały %.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
31 minut temu, Chumanista napisał:

Ja bym polecał bardzo przejście na T12, nie jest dużo trudniej/drożej zaimplementować a komfort pracy 100x wyższy.

Myślałem kiedyś o tym ale zasilanie 110-240V? Co w przypadku przebicia napięcia sieciowego na grot?

Znalazłem taki projekt TU. I tam w zasadzie jest na 24V i termopara typu k wiec można podpiąć to do mojej stacji bez żadnych zmian. Tylko dlaczego chińczyki podają, że te groty są na 110-230V?

Edytowano przez qbas0600
Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, qbas0600 napisał:

Czyli jak by powstało przekłamanie temperatury teoretycznie wynik w stopniach wystarczyło by przemnożyć przez odpowiedni stały %.

Dokładnie tak, jakiś błąd zawsze będzie ale tym sposobem pomijalnie mały.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam plan zrobić hot air z 3 grzałek od najtańszych lutownic oporowych, może sobie pożyczę coś z Twojego projektu 🙂 Ogólnie fajna rzecz estetycznie wykonana, gz.

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, atMegaTona napisał:

Mam plan zrobić hot air z 3 grzałek od najtańszych lutownic oporowych,

Nie opłaca się samemu robić. Koszt takiej kolby na ali to około 35zł. A jak wpiszesz na yt "hot air station diy" masz pokazane tutoriale na gotowych modułach. Koszt takiej stacji hot air to około 15$

Screenshot_2019-10-28-16-04-32-666_com.alibaba.aliexpresshd.png

Link do komentarza
Share on other sites

Te lutownice gdzieś mi zalegają więc i tak pewnie bym je wyrzucił więc nie powinno być problemu, jedyny koszt to termopara wszystko inne mam 3x30W w zupełności wystarczy, turbinę powietrza z silnika od drukarki i powinno hulać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.