Skocz do zawartości

[STM32] Od czego zacząć naukę i korzystanie z CubeIDE


vtor

Pomocna odpowiedź

@vtor STM32CubeIDE to dość nowe rozwiązanie, które miewa jeszcze trochę wad. Czy koniecznie zależy Ci na korzystaniu z tego IDE? Jeśli nie to polecałbym rozpocząć swoją przygodę z STM32 od jednego z naszych darmowych kursów:

Znajdziesz tam polecane platformy sprzętowe i wskazówki co do nauki 😉

W tym temacie znajdziesz trochę informacji na temat korzystania z CubeIDE:

Link do komentarza
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę się podzielić doświadczeniami związanymi z płytką Discovery F411  na której bazuje drugi kurs. Ogólnie ujmując to wszystko było by świetnie gdyby nie CubeMX. Idea graficznego wyklikiwania kodu sporo ułatwia ale też i utrudnia szczególnie na początku. Ja osobiście nie bardzo mogłem się w tym odnaleźć. Nie wspominając o wpisywaniu własnego kodu w odpowiednie miejsca w wygenerowanym projekcie (niby jest to zrozumiałe ale mi to nie pasowało). Efekt był taki , że płytka długo przeleżała w pudełku czekając na lepsze czasy :) Aż do niedawna kiedy to tak sobie otworzyłem kurs STM32 F1 niby to kurs dedykowany dla innej płytki ale bez CubeMX i opiera się głównie na SW4STM32 a ten już miałem zainstalowany. Wiec zacząłem jeszcze raz i to podejście o wiele bardzie mi pasuje dodatkowo zaopatrzyłem się w książkę : Programing with stm32 Getting started with the Nucleo. I puki co to nauka przebiega bardzo przyjemnie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na początek prostsza płytka będzie łatwiejsza do opanowania, jak zajeździsz pierwszą to kupisz sobie lepszą dlatego polecam nucleo z F4. F1 jest bardziej "problematyczny".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.