Skocz do zawartości

Uwagi dotyczące działania edytora na forum - temat zbiorczy


ethanak

Pomocna odpowiedź

Poniższe posty wydzielono z: https://forbot.pl/forum/topic/17374-jak-powinien-wygladac-dobrze-sformatowany-artykul-instrukcja-dla-autorow/

----

A ja bym jeszcze poprosił, żeby redaktor nie formatował po swojemu tekstów artykułów (czy nawet postów) jeśli nie ma tam ewidentnych błędów... bo czasem zamiana końca akapitu na spację zmienia znaczenie.

Pauza jest środkiem wyrazu, i to dość znaczącym środkiem 😉

A tak przy okazji - jak zrobić zagnieżdżane listy, bo takiej możliwości nie znalazłem 😞

Link do komentarza
Share on other sites

Zagnieżdżenie listy wykonuje się analogicznie do sposobu znanego z innych popularnych edytorów (np. Word), czyli: tworzymy listę, zaznaczamy odpowiednie pozycje i za pomocą tabulatora robimy wcięcie. Powrót do głównego poziomu wykonujemy analogicznie, ale wciskając Shift + Tab. Przykład:

  • Raz
  • Dwa
    • Trzy
    • Cztery
  • Pięć

Zachęcam do testowania opcji w temacie testowym.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W każdym normalnym edytorze masz ikonkę wcięcia. Tu nie masz... czy naprawdę uważasz, ża każdy wie jak się robi wcięcie w tym przypadku (klawiszologia)?

Może lepiej dać jakąś ikonkę typu "pełny/uproszczony" interfejs?

Uwierz mi  ktoś pisząc artykuł nie ma zamiaru bawić się w zgadywanki który klawisz jest do czego. Chciałby skupić się na treści, a nie formie.

Umiem pisać ręcznie, maszynę do pisania opanowałem w pierwszej klasie podstawówki, znam LaTeXa, potrafię się posługiwać Wordem, OO i paroma innymi wordprocesorami... dlaczego tylko tu mam zamiast pisać zastanawiać się, do czego służy jakiś klawisz?

Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, ethanak napisał:

W każdym normalnym edytorze masz ikonkę wcięcia. Tu nie masz... czy naprawdę uważasz, ża każdy wie jak się robi wcięcie w tym przypadku (klawiszologia)?

Może lepiej dać jakąś ikonkę typu "pełny/uproszczony" interfejs?

Tworzenie wcięć za pomocą tabulatora to dość powszechna operacja i nie jest to unikalna opcja tylko dla tego edytora. Nie twierdzę, że każdy musi być zaznajomiony z tego typu skrótami, ale w razie problemów wystarczy zapytać. Chętnie pomogę i wyjaśnię - tak jak w powyższym przypadku. Dodałem właśnie informację o tworzeniu wielopoziomowych list do instrukcji edytora, mam nadzieję, że teraz wszystko będzie już jasne 🙂

13 godzin temu, ethanak napisał:

Umiem pisać ręcznie, maszynę do pisania opanowałem w pierwszej klasie podstawówki, znam LaTeXa, potrafię się posługiwać Wordem, OO i paroma innymi wordprocesorami... dlaczego tylko tu mam zamiast pisać zastanawiać się, do czego służy jakiś klawisz?

To sprawa indywidualna, ciężko mi oceniać konkretnie Twoją sytuację. Nie przypominam sobie teraz, aby inne osoby zgłaszały trudności z obsługą edytora, a jest on już dostępny od dość dawna. Wiem, że od samego początku nie byłeś zadowolony z tego edytora, ale niestety w praktyce obecne wersja sprawdza się znacznie lepiej względem poprzedniego edytora (bazującego na BBcode) - moja ocena wystawiona jest chociażby na podstawie liczby błędów w formatowaniu, które musiałem poprawiać za czasów poprzedniego edytora. Jeśli masz trudności z przyzwyczajeniem się do naszego edytora to raz jeszcze zachęcam do ewentualnych testów w tym testowym temacie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pytanie wydzielone z: https://forbot.pl/forum/topic/17128-sumo-m3-robotics/

Dnia 5.01.2020 o 16:58, Chumanista napisał:

@Treker weź daj trochę więcej możliwości formatowania zdjęć

Zdjęcia można wyrównywać do lewej, centrować i ustawiać obok siebie - jakich innych opcji byś oczekiwał?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.