Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowanie arduino pro mini


Cydek

Pomocna odpowiedź

Witam. Mam problem z zaprogramowaniem mojego Arduino pro mini. Przy wygrywaniu pokazuje mi się błąd:

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM6": Okre�lono nieistniej�ce urz�dzenie.

Na dodatek napis : "wgrywanie" pokazuje się na ułamek sekundy i nie jestem w stanie kliknąć przycisku reset akurat w tym momencie.

Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Edytowano przez Cydek
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 25.01.2020 o 17:58, Cydek napisał:

mojego Arduino pro mini. 

Mam sporo sztuk tego ustrojstwa w gotowych projektach jak i w zapasie. Nigdy tego nie resetowałem podczas wgrywania kodu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe. Do czego podłączasz DTR w czasie programowania? Pamiętaj, że w pro mini linia DTR służy właśnie do resetowania i niezależnie od tego czy robi to konwerter, programator czy Ty sam - reset jest potrzebny. Nie każdy konwerter ma wyprowadzoną linię DTR, nie każdy system operacyjny ją obsługuje, a jeśli masz programator który w momencie rozpoczęcia transmisji podaje zero na DTR - to się nie liczy bo to on resetuje Arduino a nie samo Arduino magicznie wykrywa że będziesz je programować.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mówię że magicznie się resetuje i reset nie jest potrzebny. Mówię że ja tego manualnie nie robie. Fakt że korzystam z konwentera sześciopinowego gdzie jest podpięte DTR i reset idzie z automatu. A co do wcześniejszego posta gdzie napisałem że nie trzeba tego robić i robi się to samo to faktycznie zbyt duży skrót myślowy zrobiłem. Jakoś tak przywykłem do konwenterów 6pin że całkiem zapomniałem że można inaczej to robić 🙂 Kolega @ethanak się tak nie złości 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ależ ja się nie złoszczę - złość piękności szkodzi 🙂 Po prostu dążę do wyjaśnienia sprawy.

Przy okazji: konwerter 6-pinowy jest fajny, ale ma jedną wadę: otwarcie portu Serial będzie powodować reset arduino niezależnie od tego czy chcemy czy nie. Tak że owa wygoda czymś jest okupiona...

Link do komentarza
Share on other sites

Na czym? Ja używam zwykłego 4-przewodowego konwertera (plus dodatkowy guziczek do DTR, ale to moja modyfikacja), wszystko (czyli również monitor portu) działa normalnie.

Ewentualnie (w warunkach szczytowego lenistwa lub jeśli mój Pro Mini jeździ sobie na jakichś kółkach i ciężko za nim z kablem ganiać) mam toś takiego: https://forbot.pl/forum/topic/16952-smardz-czyli-system-monitorowania-arduino-zdalnie/ - linią DTR steruje uploader podając na chwilę zero przed uruchomieniem avrdude.

 

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.