Skocz do zawartości

Jak zamówić tanie płytki drukowane? Instrukcja i rabat 10$


Komentator

Pomocna odpowiedź

Jak zamówić tanie płytki drukowane? Instrukcja i rabat 10$

Jeszcze kilka lat temu wykonanie profesjonalnej płytki drukowanej było drogie - szczególnie, gdy potrzebne było tylko kilka sztuk PCB. Obecnie sytuacja jest już znacznie lepsza i każdy może zamówić własne PCB już za kilka dolarów, wszystko dzięki producentom z Chin.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zaznaczam dla formalności, że tekst ten nie był bezpośrednio sponsorowany przez PCBWay. Chciałem przygotować i opublikować taki poradnik dla początkujących. Wybrałem do tego wpisu PCBWay w związku z naszymi innymi współpracami (np. konkursem na najlepszy artykuł). Podkreślam jednak, że sam zapłaciłem za płytki i wysyłkę, a nikt z PCBWay nie miał wpływu na treść wpisu. Jest to firma, z którą regularnie współpracujemy i nie chciałbym generować tutaj dwuznaczności i dlatego oznaczyłem artykuł jako wpis partnerski.

Jeśli będzie zainteresowanie tematem to równie chętnie mogę przetestować inne firmy. Teraz wybrałem PCBWay, bo wiem, że są sprawdzonym producentem, więc mogę ich polecić początkującym. Proszę, aby w komentarzach (w miarę możliwości) trzymać się kwestii zamawiania w tej firmie - dzięki temu będzie łatwiej zapanować nad dyskusją 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Kilka dni za późno ten artykuł stworzyliście 😜 Jakieś 8-9 dni temu zaprojektowałem własnego shielda do Arduino na własne potrzeby. Wtedy z jakiegoś powodu nie zauważyłem przycisku Add Gerber File... I zacząłem uzupełniać ręcznie, aż mi się znudziło... Ostatecznie zamówiłem proto shield i shield zrobiłem za jego pomocą (kabelków sporo, ale działa :D ) . Przynajmniej miałem w tym zabawę. Ale teraz na przyszłość może mi się przydać ten artykuł 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, radziopoke napisał:

Jakieś 8-9 dni temu zaprojektowałem własnego shielda do Arduino na własne potrzeby. Wtedy z jakiegoś powodu nie zauważyłem przycisku Add Gerber File...

@radziopoke miło słyszeć, że ten krótki wpis pokazał Ci coś nowego 😉 Następnym razem skorzystasz z dodawania Gerberów to pójdzie łatwiej. Taka funkcja jest też dostępna u innych dużych producentów PCB, więc zawsze warto jej poszukać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Takie dość specyficzne pytanie. Czy ktoś kojarzy jakiegoś manufakturę, która wysyła w PL za pomocą inPost - chodzi mi o odbiór w paczkomacie. Ostatnio coraz mniej chce mi się stać w na poczcie w kolejce. Ew. nie wysyłają tego jako pudełeczka, które nie mieszczą się w skrzynce.

Link do komentarza
Share on other sites

@spex witam na forum 🙂 Jeśli chodzi o polskie firmy to np. Satland ma na swojej stronie informacje na temat wysyłki do Paczkomatów. Do tego właściwie wszystkie firmy tego typu współpracują z kurierami, więc stanie na poczcie w takim przypadku to raczej ostateczność 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@spex zrozumiałem, że pytasz o wysyłkę z polskiej firmy. W takim razie nie znam żadnego chińskiego producenta, który wysyłałby PCB do Paczkomatu. Chyba trochę za mały wolumen, aby ktoś się integrował z systemem inPostu przy takich zamówieniach. Liczba zamówień z Aliexpress jest raczej nieporównywalnie większa.

Link do komentarza
Share on other sites

@deshipu o to ciekawe, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. Testowałeś? Opóźnia to jakoś mocno proces wysyłki? Bo zakładam, że oprócz samego wyprodukowania ktoś musi ręcznie to połączyć, a przy ich wolumenach to pewnie nie jest prosta sprawa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.