KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Konkurs na artykuł o elektronice – w puli nagród 2300 zł

Konkurs na artykuł o elektronice – w puli nagród 2300 zł

Napisz artykuł związany z elektroniką i zgłoś go do naszego konkursu, w którym do wygrania są karty podarunkowe Allegro o wartości 2300 zł.

Czekamy na teksty, które będą ciekawe dla osób zaglądających na FORBOT-a. Mile widziane więc wszystkie poradniki związane z elektroniką, ESP, Arduino, Raspberry Pi, STM32 i nie tylko.

Od lat publikujemy poradniki związane z elektroniką i programowaniem. Teraz każdy z Was może się wykazać! Nie ma ścisłych limitów co do tematyki – do konkursu zgłaszać można dowolne artykuły, które pasują do tematyki poruszanej na blogu. Mile widziane teksty dotyczące elektroniki, Arduino, ESP, Raspberry Pi, STM32, FPGA, programowania, IoT oraz wszystkich innych pokrewnych zagadnień.

Pula nagród: 2300 zł w formie kart Allegro

Partnerem tego konkursu jest PCBWay – popularny producent obwodów drukowanych. Jednak uwaga: w puli nagród zamiast PCB są karty podarunkowe do Allegro o wartości 2300 zł! Zwycięzcy będą mogli wykorzystać je do zamówienia dowolnych produktów dostępnych na Allegro.

Nagrody trafią do autorów 7 najlepszych artykułów. Wartość nagród:

 • 1 miejsce – karta podarunkowa o wartości 1000 zł
 • 2 miejsce – karta podarunkowa o wartości 500 zł
 • 3 miejsce – karta podarunkowa o wartości 250 zł
 • Wyróżnienia (miejsca od 4 do 6) – karty podarunkowe o wartości 100 zł
 • Nagroda Publiczności – karta podarunkowa o wartości 250 zł

Autorzy zwycięskich artykułów otrzymają również pamiątkowe dyplomy, a ich teksty opublikujemy na blogu. Zadbaliśmy też o wszelkie formalności, więc każdy z wygranych otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną, która zostanie wykorzystana do opłacenia należnego podatku.

Nagrody za miejsca od 1 do 6 zostaną przyznane na podstawie wyników obrad Komisji Konkursowej, która oceni zgłoszone do konkursu artykuły pod kątem następujących kryteriów:

 1. Unikatowość omawianej tematyki
 2. Interesujący charakter tematyki artykułu
 3. Poprawność merytoryczna
 4. Atrakcyjność wizualna i estetyczna artykułu

Oprócz tego przyznana zostanie Nagroda Publiczności, w której wszyscy czytelnicy będą mogli wskazać najlepszy tekst. Obrady Komisji oraz głosowanie publiczności odbędą się po zakończeniu przyjmowania wszystkich zgłoszeń do konkursu.

Jakie artykuły można zgłaszać do konkursu?

Mile widziane są teksty teoretyczne, poradniki praktyczne, artykuły dla całkiem początkujących oraz dla zaawansowanych czytelników – czekamy na ciekawe teksty, które sami chcielibyście przeczytać na naszym blogu. Oprócz oczywistych tematów związanych z elektroniką, Arduino i Raspberry Pi można też pokusić się o opisanie zupełnie nowych zagadnień, które mogą zainteresować innych czytelników.

Przykładowe hasła, które do tej pory nie pojawiały się u nas, a mogą cieszyć się popularnością, to np.: korzystanie z Gita, wizualizacja danych za pomocą Grafany, tworzenie aplikacji w Processingu, używanie MQTT, podstawy TensorFlow, programowanie w MicroPythonie, podstawy języka Verilog, korzystanie z układów ESP czy programowanie mikrokontrolerów w architekturze RISC V.

Przykładowe tematy, które warto poruszyć w artykułach konkursowych

Przykładowe tematy, które warto poruszyć w artykułach konkursowych

Do konkursu należy zgłaszać tylko takie artykuły, które nie były jeszcze nigdzie wcześniej publikowane. Każdy może zgłosić dowolną liczbę swoich tekstów, ale należy pamiętać, że artykuły będą oceniane osobno. W przypadku długich tekstów można podzielić je na części (szczegóły w Załączniku 1).

Jak powinien wyglądać artykuł?

Najważniejsze, aby tekst był napisany w taki sposób, aby jak najwięcej osób mogło przyswoić z niego wiedzę. Każda praca konkursowa powinna zawierać minimum: 8 grafik oraz 2 strony A4 tekstu (bez wliczania kodu programów). W artykule nie należy umieszczać odnośników do sklepów lub serwisów aukcyjnych – wyjątkiem są unikalne lub ciężko dostępne produkty.

Ważna jest staranność przygotowania i estetyka artykułu. Wszystkie teksty zgłaszane do konkursu powinny być sformatowane zgodnie z szablonem. Oczywiście długość tekstu, umiejscowienie i liczba grafik mogą być zupełnie inne (chodzi jedynie o zachowanie spójnego sposobu formatowania).

Jak, gdzie i do kiedy zgłaszać artykuły?

Konkurs rusza dziś, a na teksty czekamy do 15 marca 2020 roku włącznie. Artykuły należy publikować na naszym forum w dziale artykuły użytkowników i zgłaszać do konkursu przez poniższy formularz.

Harmonogram konkursu:

Formularz zgłoszeniowy

Termin na zgłaszanie artykułów minął!

PCBWay – partner konkursu

Partnerem konkursu jest PCBWay.com, czyli jeden z najpopularniejszych na świecie producentów PCB. PCBWay.com cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów elektroniki, głównie dzięki licznym promocjom, takim jak np. 10 PCB za 5 $ z czasem produkcji wynoszącym tylko 24 godziny.

Szybka produkcja prototypów PCB (24 godziny)

Powodzenia!

Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił i udostępnianie wiadomości wśród znajomych, którzy mogą być zainteresowani udziałem w tym konkursie. Autorów proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu i wytycznymi co do formy artykułów, które znajdują się w poniższych załącznikach.

Załączniki

Załączniki zostały zarchiwizowane po zakończeniu konkursu.

 1. Regulamin konkursu (pdf, 206 kB)
 2. Zasady głosowania internautów (pdf, 151 kB)
 3. Załącznik 1 (wytyczne co do formy artykułów) (pdf, 149 kB)

Firma Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu nie jest partnerem, sponsorem, ani współorganizatorem niniejszego konkursu. Karty podarunkowe Allegro o łącznej wartości 2300 zł zostaną zakupione przez organizatora konkursu i przekazane do zwycięzców zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie.

arduino, forbot, konkurs, majsterkowanie, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...