Skocz do zawartości

ESP8266 Wemos D1 UNO R3 odwzorowaniu UNO + WiFi?


Wiktor2019

Pomocna odpowiedź

Chcą zrobić do mojego termometru odczyt danych przez WiFi. Dlatego mam takie pytanie czy moduł ESP8266 Wemos D1 zgodny z UNO R3 (dostępny na popularnym serwisie aukcyjnym) będzie dokładnie odwzorowywał pracę teraźniejszego arduino uno plus będzie dane wysyłał do sieci. Czy w ten sposób będąc poza domem wchodząc na IP modułu będę mógł sprawdzić temperaturę oraz czy ta płytka będzie współpracowała z biblioteką arduino wifi i tamtejszymi programami?

Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, Wiktor2019 napisał:

będzie dokładnie odwzorowywał pracę teraźniejszego arduino uno

Nie używałem, ale są różnice jeśli chodzi np. o ilość dostępnych portów cyfrowych, analogowych ... więc z tym dokładnym odwzorowaniem to raczej chyba nie.

18 minut temu, Wiktor2019 napisał:

plus będzie dane wysyłał do sieci

Jeśli oczywiście ten aspekt oprogramujesz.

 

19 minut temu, Wiktor2019 napisał:

Czy w ten sposób będąc poza domem wchodząc na IP modułu będę mógł sprawdzić temperaturę

Tak - jeśli to będzie publiczne IP, a jeśli nie to na swoim domowym routerze musisz skonfigurować przekierowanie portów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To może lepszym rozwiązaniem będzie Moduł WiFi ESP8266-01S ponieważ jego podłączam do arduino uno nie zmieniając portów. Tylko czy trzeba w nim zainstalować nowe oprogramowanie by połączył się z siecią? Ja mam Windows 10 a na min nie działa program XTCOM_UTILITY do aktualizacji oprogramowania. Ponieważ podłączyłem taki moduł do arduino wysłałem mu komendę AT a on nie odpowiadał  tylko pokazywały się same pytajniki (na początku wysłał napis prawidłowo). Oraz czy ten moduł będzie działał z przykładowymi programami ze strony arduino wifi z poprzedniego pytania.

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie zasadnicze: dlaczego musi to konkretnie biblioteka arduino wifi i co to za "tamtejsze programy"? Przecież i tak musisz pisać komunikację od początku... a biblioteka WiFi w ESP jest chyba nawet prostsza w użyciu.

Patrząc pobieżnie na projekt pinów w ESP8266 wystarczy na styk.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

19 minut temu, Wiktor2019 napisał:

Dokładnie chodzi mi o to żeby do tego co jest podłączyć dodatkowo moduł wifi.

To pisz tak od razu, bo z pierwszego posta wynika zupełnie coś innego.

20 minut temu, Wiktor2019 napisał:

Żebym mógł wygodnie poprzez podłączenie do portu USB kabel coś zmienić w programie.

A kto zabrania podpięcia kabelka USB do Wemosa? Poza tym jak masz WiFi w ESP to nawet kabelka nie musisz podpinać... No, ale to nie ma znaczenia, bo do tego co chcesz zrobić powinieneś kupić tego shielda, do którego jest biblioteka, a nie jakieś ESP.

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Wiktor2019 napisał:

kupić tego ESP8266 Wemos D1 UNO i będę mógł korzystać z tych bibliotek arduino wifi.

Skąd taki pomysł? Do tych bibliotek masz kupić Arduino WiFi Shield, a nie jakieś Wemosy. Poza tym to raczej biblioteki dobiera się do sprzętu, a nie odwrotnie.

A najlepiej to kupić NodeMCU (ew. jakiegoś DevKita na ESP32) , a Uno z termometru użyć w następnym projekcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale czy do NodeMCU mogę wgrać ten sam program co teraz wgrywam do arduino i wszystko będzie działać prawidłowo? (Uwzględniając oczywiście zmianę pinów)

Czy jak teraz czujnik DHT22 jest na 20 metrowym kablu to teraz na NodeMCU też będzie działać.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Wiktor2019 napisał:

Ale czy do NodeMCU mogę wgrać ten sam program co teraz wgrywam do arduino

A czy ja wyglądam na wróżkę? Nie wiem jaki tam program wgrywasz do Arduino więc mogę powiedzieć tyle, że być może tak, być może nie. Nie wiem również na jakie piny chcesz zmienić te co masz w programie, na niektórych będzie działać, na niektórych nie. Tyle.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.