Skocz do zawartości

Kierunki rozwoju w robotyce.


karkul

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie do osób które przeszły trochę w życiu i mają większe doświadczenie niż ja. A mianowicie w jakim kierunku się uczyć i rozwijać aby zdobyć większe doświadczenie w robotyce i dziedzinach pokrewnych. Ogarniam proste układy elektroniczne, arduino bez problemu, i mam też  doświadczenie w programowaniu zarówno robotów mobilnych jak i c++ i języków webowych. Jakiś czas temu robiłem na konkurs prototyp robota wiercącego w lodzie. Chciałby zacząć robić jeszcze bardziej zaawansowane roboty i projekty ale jest tyle dziedzin które sumują się na robotykę, że ciężko mi ustalić kierunki od których zacząć poszerzanie wiedzy i umiejętności.

Link do komentarza
Share on other sites

@karkul polecam jednak ponowić lekturę tego artykułu - będziesz wiedział za co warto się zabrać 😉 Do tego musisz pamiętać, że jeśli planujesz iść na taki kierunek studiów to musisz być dobry z matematyki i fizyki - akurat masz sporo czasu, aby świetnie opanować materiał z LO. To później wiele pomoże 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@karkul Niezależnie od tego na jakiej ostatecznie drodze w dziedzinie robotyki się znajdziesz to o ile wiążesz swoją przyszłość z programowaniem (w innym temacie zapytałeś co wybrać po Arduino - to tak samo niezależnie jaką platformę wybierzesz), warto równoległe rozwijać umiejętności związane z ogólnie pojętym programowaniem - nie tylko chodzi o samą naukę konkretnego języka, ale np. jego nowych funkcjonalności czy poznawanie zasad pisania czystego kodu czy wzorców projektowych i np. poznawanie narzędzi, które wykorzystuje się w codziennej pracy (np. Git). Takie kwestie warto rozwijać regularnie albo wprowadzać jedna po drugiej w projektach, które realizujesz samodzielnie. To właśnie dzięki realizacji własnych projektów i własnej nauce będziesz znacznie lepszym kandydatem w kontekście pracy niż np. twoi koledzy, którzy skończyliby ten sam kierunek studiów, ale nie robili nic ponad to.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.