Skocz do zawartości

STM32, jaki rodzaj wybrać? Od czego zacząć?


KHX

Pomocna odpowiedź

Witajcie. Ostatnio sobie pomyślałem, że co nieco w arduino się bawiłem, całkiem spoko, nie zrobiłem może jakiś dużych projektów, ale myślałem, że chciałbym coś bardziej zaawansowanego, trochę trudniejszego. Z racji, że rpi odpada ze względu na m.i.n cenę,(rpi wolę kupić dopiero za rok), FPGA zbyt mało związane z programowaniem, to pomyślałem o rodzinie STM32. Zatem, mam pytanie, jaki typ STM32 wybrać. F1, F4, a może jest jakiś inny dobry rodzaj? Chodzi mi o coś poniżej 65zł(może być wyjątek), dobre dla początkującego, ale też lepsze niż arduino. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Co do wymagań płytki to minimum jedno i2c(najlepiej więcej), oraz piny z pwm i obsługa najlpopularniejszych magistrali i2c spi i tak dalej.

Link do komentarza
Share on other sites

@KHX jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z STM32 to na ten moment polecałbym F1 i ten kurs: https://forbot.pl/blog/kurs-stm32-f1-migracja-na-hal-wstep-spis-tresci-id23580 Tylko uważaj, aby się nie zniechęcić, bo to nie jest tak łatwe jak Arduino - nie znajdziesz w sieci masy gotowców, przykładów i bibliotek itd. Te układy dają wiele możliwości, ale są bardziej wymagające - to już typowe mikrokontrolery, które są normalnie używane w komercyjnych projektach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki bardzo, już czytałem trochę kursu i mi się spodobał, więc oczywiste, że będę. Myślę, że z jednej strony będzie lepiej przy przejściu na zaawansowane, choć ja czasem się zniechęce, więc będę ostrożny, będę tak samo jak przy arduino, zacznę od blinka itd. Jeszcze raz dziękuję 😀.

Link do komentarza
Share on other sites

56 minut temu, KHX napisał:

minimum jedno i2c(najlepiej więcej)

Do magistrali I2C możesz podłączyć więcej niż jedno urządzenie. Przy adresowaniu 10 bitowym jest to około 1000 urządzeń ( 2 do potęgi liczba bitów) . Więc jedno I2C chyba wystarczy. Warunkiem jest oczywiście to że każde urządzenie ma inny adres.

Edytowano przez jas123
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślałem bardziej pod wypadkiem jakby jedno się uszkodziło, choć wtedy pada raczej cały sprzęt. Również dzięki za odpisanie, ale ja często po prostu coś uszkodzę, wiec przez to wolałbym więcej. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.