Skocz do zawartości

Serwer WWW i chmura - dobór pamięci


Goofer86

Pomocna odpowiedź

Witam użytkowników i adminów,

zainteresował mnie powyższy artykuł, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznych, dodatkowych informacji. Zastanawiałem się, by uruchomić na malinie dystrybucję debiana plus isp config do zarządzania paroma stronami www, a głównie udostępnianiem plików (nextcloud) i lekkich baz danych - jakieś trzy oddzielone od siebie strony. Myślałem by kupić kartę pamięci ok. 200 GB ale z tego co wyczytałem to malina nie wspiera za dobrze tak dużych kart i obsługujących szybkość a2 (tylko a1, najlepiej sandiska), a także może być problem z bootowaniem systemu. Nie chciałbym za szybko zajeździć tej karty i chyba nie ma opcji by np. ustawić bootowanie z karty pamięci w formacie np. ext4. Boję się, że exFAT będzie miał problem ze spójnością plików w przypadku np. awarii zasilania. Ma ktoś może doświadczenie lub wiedzę na ten temat? Pozdrawiam i z góry dzięki za chęć pomocy!

Link do komentarza
Share on other sites

@Goofer86 witam na forum 🙂 

Wydzieliłem temat, dla uporządkowania:

 

 

14 godzin temu, Goofer86 napisał:

Pozdrawiam i z góry dzięki za chęć pomocy!

Może na chęci pomocy poprzestańmy, a nie myślałeś żeby podłączyć dysk zewnętrzny z USB 3.0 i tam trzymać pliki do nextcloud? Pliki stron pewnie będą stosunkowo małe, możesz trzymać na karcie jeżeli Ci na tym zależy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zaraz moment... przecież system na karcie jest na ext4, fat to mała partycja boot którą można spokojnie zamontować w ro. Poza tym do malinki można przecież podłączyć dysk...

Pomijając bezsens stosowania jednopłytkowca do celów do których nie został przeznaczony - po co tam kobyła o nazwie isp config? Chcesz zostać hostingowcem i sprzedawać konta na swojej malinie?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.