Skocz do zawartości

Sprzedaję projekty DIY – a jak to wygląda od strony prawnej? - #3 Odpowiedzialność twórcy


Kuba_k
Wiadomość dodana przez Treker,

Uwaga od redakcji!

Pamiętaj, że w dziale "Artykuły użytkowników" pojawiają się wpisy, które napisali czytelnicy Forbota. Każdy może opublikować tutaj swój poradnik (również Ty). Nie oceniamy i nie weryfikujemy tych treści przed publikacją - szczególnie, gdy dotyczą tematów związanych np. z prawem lub medycyną. Jeśli widzisz błąd merytoryczny to zgłoś go w komentarzach - kulturalna i merytoryczna krytyka jest zawsze mile widziana. Pamiętaj jednak o Polityce Przyjaznego Forum.

Pomocna odpowiedź

Dobrze, że przestałeś fantazjować z własnymi interpretacjami przepisów, ale teraz z kolei jest drugie ekstremum i artykuł jest tak ogólny, że w zasadzie nic nie mówi poza "zawsze ktoś cię może za coś pozwać", co w polskim prawie jest całkowicie normalne. Nawet nie wymieniłeś wszystkich obowiązków jakie ma sprzedawca, takich jak wsparcie techniczne, serwis i obowiązek odbioru i utylizacji zepsutych lub niechcianych urządzeń. Dostajemy więc coś, co jest zbyt niekompletne żeby ostrzegać, zbyt ogólnikowe żeby informować. Nawet gdyby ten artykuł zainspirował kogoś do własnych poszukiwań, to nie ma wymienionych źródeł z których informacje, które nam tu prezentujesz, pochodzą.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, deshipu napisał:

Dobrze, że przestałeś fantazjować z własnymi interpretacjami przepisów, ale teraz z kolei jest drugie ekstremum i artykuł jest tak ogólny, że w zasadzie nic nie mówi poza "zawsze ktoś cię może za coś pozwać", co w polskim prawie jest całkowicie normalne. Nawet nie wymieniłeś wszystkich obowiązków jakie ma sprzedawca, takich jak wsparcie techniczne, serwis i obowiązek odbioru i utylizacji zepsutych lub niechcianych urządzeń. Dostajemy więc coś, co jest zbyt niekompletne żeby ostrzegać, zbyt ogólnikowe żeby informować. Nawet gdyby ten artykuł zainspirował kogoś do własnych poszukiwań, to nie ma wymienionych źródeł z których informacje, które nam tu prezentujesz, pochodzą.

Ale wiesz, że ja te trzy części pisałem naraz? 

Wiesz też, że nie jest to poradnik przedsiębiorcy tylko wręcz odwrotnie - hobbysty?

Skoro jesteś moim najbardziej zagorzałym fanem i zauważyłem, że sam trochę pogrzebałeś, powiedz mi, jaki miałbym podać źródła skoro dotyczy to ogółu przepisów? Niestety jednym artykułem tego nie załatwisz 😉

Co do mojego fantazjowania to akurat ty mnie na niczym nie złapałeś, a wysiłku w to włożyłeś sporo.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

17 minut temu, Kuba_k napisał:

Skoro jesteś moim najbardziej zagorzałym fanem

Może daruj sobie ad hominem. Od samego początku mnie o to oskarżasz, bezpodstawnie zresztą. Zupełnie nic do ciebie nie mam, martwi mnie tylko ile kłopotów możesz takim artykułem ludziom narobić.

18 minut temu, Kuba_k napisał:

powiedz mi, jaki miałbym podać źródła skoro dotyczy to ogółu przepisów? Niestety jednym artykułem tego nie załatwisz 😉

Wiesz co, sam nie wiem, jakie mogą być źródła prawodawstwa w Polsce. To musi być z milion różnych możliwości!

19 minut temu, Kuba_k napisał:

Co do mojego fantazjowania to akurat ty mnie na niczym nie złapałeś, a wysiłku w to włożyłeś sporo.

Popełniłeś wystarczająco wiele błędów rzeczowych, żeby artykuł można było olać nie wdając się w kopanie z koniem o interpretacje.

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, deshipu napisał:

Popełniłeś wystarczająco wiele błędów rzeczowych, żeby artykuł można było olać nie wdając się w kopanie z koniem o interpretacje.

Wymień 5. Bo z tego co pamiętam to strasznie mi cisnąłeś z powodu sformułowania "większość licencji", a jako dowód wymieniłeś jeden rodzaj, czyli open soruce 😄

Naprawdę zarzucasz mi za każdym razem "tyle błędów" ale nigdy nic konkretnie nie napiszesz. W artykule był rzeczywiście jeden błąd, ale nie wychwycony przez ciebie, a akurat to był błąd z dziedziny elektroniki, a nie prawa.

Link do komentarza
Share on other sites

@deshipu przestań karmić trola, nie warto. Tym bardziej że teraz jest wysyp artykułów o podobnym ciężarze gatunkowym, więc lepiej je czytać z zamkniętymi oczami. Ale im mniej będzie komentarzy tym szybciej temat umrze i nie trzeba będzie do tego wracać.

Edytowano przez Elvis
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, Elvis napisał:

@deshipu przestań karmić trola, nie warto. Tym bardziej że teraz jest wysyp artykułów o podobnym ciężarze gatunkowym, więc lepiej je czytać z zamkniętymi oczami. Ale im mniej będzie komentarzy tym szybciej temat umrze i nie trzeba będzie do tego wracać.

Z całym szacunkiem ale zgodnie z definicją trollem to jesteś ty 😉 Bez wiedzy, bez konkretów, bez przyjmowania argumentów.

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.