Skocz do zawartości

Przejście z mega2560 na stm32F103xxxx


lucek20

Pomocna odpowiedź

Chciałbym przejść z mega2560 na STM32F103RET6. Zrobił bym to bez wahania ale mam kilka obaw i związanych z tym pytań. W swoim projekcie używam takich bibliotek jak Password.h;  Timers.h, oraz bibliotek związanych z i2c oraz pcf8574: Wire.h; PCF8574.h; LiquidCrystal_I2C.h,  RTClib.h - ds3231, Keypad_I2C.h, Keypad.h. Pytanie mam.. jak wygląda sytuacja z działaniem tych bibliotek na stm32? Szukałem info na ten temat, ale coś kiepsko. Pytam bo zanim przejdę na stm32 chcę wiedzieć czy dużo będzie komplikacji. Jeżeli większość tych bibliotek nie działa to sobie odpuszczę, ponieważ mam napisany program i nie widzi mi się pisać go od nowa. 

Edytowano przez lucek20
Link do komentarza
Share on other sites

Nie do końca. Wiem, że będą potrzebne modyfikacje, ale jeżeli miałbym pisać wszystko od nowa to nie ma to sensu, a tym bardziej bez użycia bibliotek. Obecnie Głównym problem jest dla mnie pcf8574. O ile lcd da radę ogarnąć (info w necie), tak nie znalazłem przykładu dla klawiatury puszczonej po i2c. A to dla mnie jest najważniejsze. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może PlatformIO z Arduino jako frameworkiem dałoby radę... O ile pamiętam wspiera F103... Oczywiście biblioteki do poprawki, ale jest szansa, że będzie mniej roboty...

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

59 minut temu, lucek20 napisał:

Głównym problem jest dla mnie pcf8574

Akurat najprostsza rzecz - ja np. w ogóle nie używam bibliotek bo dla dwóch linijek programu mi się nie opłaca 🙂

Popatrz sobie na źródła biblioteki i zaraz wszystko będziesz wiedział.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim

Pierwszą rzeczą którą należy zrobić to  doinstalować moduły STM32 do Arduino IDE.Opisałem to w artykule  "Port USB i bootloader w STM32f1C8T6 a Windows 10 i ARDUINO IDE",który jest w dziale artykuły użytkowników.Następnie skompiluj ten swój program uprzednio przypisując prawidłowo porty i wtedy zobaczysz co się stanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.