Skocz do zawartości

Sterowanie silnikami przez komputer


Pablo20004

Pomocna odpowiedź

Witam

Jestem początkujący i chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość sterowania silniczkami i serwomechanizmami za pomocą komputera a dokładniej mówiąc po prostu przez kabel. Nie zależy mi na początku na tym aby było to bezprzewodowa, chcę zobaczyć czy mi się to spodoba 😉. Więc czy mógł bym prosić może o jakieś porady może jakiś schemat 🙄

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy jakie maszporty do dyspozycji - najprościej byłoby zrobić to angażując w to LPT, trezba by tylko dodać końcówkę mocy, jesli trzeba by sterować zwykłymi silniczkami lub nic jeśli chcielibyśmy sterować tylko serwami. Z pewnością są w sieci programy sterujące serwami po LPT.

PS. Servo commander, właśnie znalazłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam do dyspozycji właśnie port LPT. A czy są jakieś schematy do sterowania zwykłymi silniczkami ?? I czy są jakieś dostępne programy czy trzeba sobie samemu pisać ??

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy iloma silnikami chcesz sterować, bo na Avt jest zestaw: plytka, elementy i program do sterowanie dwoma silnikami w jedną stronę przez rs 232 za ok. 22 zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jest taka książka, bodajże autor to Marcin Wiązania, tytuł to (o ile pamiętam) BASCOM AVR W PRAKTYCE. Tam było dokładnie wyjaśnione sterowanie silnikami DC z poziomu bascoma za pomocą portu LPT. [treść usunięto]

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Jeśli moralność pozwala Ci na korzystanie z zasobów tego typu "źródeł" - Twoja sprawa, ale powstrzymaj się od namawiania na tym forum innych do takiej działalności.

Link do komentarza
Share on other sites

A googlowales może szukając po nazwisku autora czy wolałbyś mieć wszystko podane na tacy... ?

Ostatnie kilka postów to kompletny OT

-Znalazłeś książkę ?

- nie

- to poszukaj w taki sposób.... udało ci się?

- nie

- no to szukaj tam...

Kompletny brak jakiejkolwiek inicjatywy ze strony pytającego !

Jeżeli weźmiesz się do roboty to przy okazji przejrzyj także inne pozycje literaturowe

wydawnictwa BTC dotyczące mikrokotrolerów AVR. Może znajdziesz coś, co cię zainteresuje.

Na forum jest też gdzieś post dotyczący literatury polecanej przez użytkowników diody.

Zapoznałeś się z nim... ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.