Skocz do zawartości

Już za tydzień zawody w Gdańsku!


Pomocna odpowiedź

Przypominam wszystkim, że już za tydzień w piątek 28 maja oraz w sobotę 29 maja w Gdańsku odbędą się dwie imprezy związane z robotyką.

- II Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision (Piątek)

- Roboxy 2010 (Sobota)

II Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision

STUDENCKIE KOŁO AUTOMATYKÓW "SKALP"

Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Automatyki

Politechnika Gdańska

II Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision

ZAPROSZENIE

STUDENCKIE KOŁO AUTOMATYKÓW "SKALP"

Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Trójmiejskim Turnieju Robotów Robo3DVision,
organizowanym w ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Młodych konstruktorów i osoby zainteresowane nowoczesnymi technologiami

zapraszamy 28 maja 2010 na wydział ETI Politechniki Gdańskiej.

W ramach turnieju rozegrane zostaną trzy konkursy:

-Freestyle- konkurs nowych pomysłowych konstrukcji,
-Minisumo- konkurs małych robotów walczących na ringu,
-LineFollower- konkurs robotów poruszających się po linii.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://www.skalp.pg.gda.pl/turniej/

Roboxy 2010

Line Follower

Zawody polegające na jak najszybszym przejechaniu trasy przez autonomiczne roboty. Trasa jest wytyczana czarną linią na białym tle. Układ czujników jak i konstrukcja robota jest wykonana przez uczestników!

MiniSUMO

Roboty o maksymalnych wymiarach 10x10 cm i masie do 500g, starające się wypchnąć przeciwnika z ringu.

Regulaminy i informacje można znaleźć na stronie

http://www.nksa.pg.gda.pl/roboxy/index.php

Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników robotyki! Życzymy sukcesów i powodzenia w zawodach.

Termin:

29 maj 2010. Godzina 11.00

Wiek:

Bez ograniczeń. Każdy może przynieść własnej konstrukcji robota i wystartować.

forbot.pl jest oficjalnym patronem medialnym zawodów.

12.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Właśnie wróciłem z imprezy II Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision.

W kategorii walk minisumo wzięło udział 12 drużyn choć na stronie zarejestrowało się ponad 20.

Wraz z kolegami zaprezentowaliśmy naszego pierwszego robota o nazwie DZIKI. O zawodach dowiedzieliśmy się bardzo późno więc była to bardzo bardzo spontaniczna i szybka budowa. Ponieważ był to nasz debiut na takiej imprezie byliśmy bardzo zaskoczeni gdy zajęliśmy 8 miejsce. W czasie pierwszych walk nasz robot utrzymywał się w ścisłej czołówce lecz gdy baterie zaczęły się wyczerpywać sprawa była już przesądzona. Ostatecznie DZIKI wygrał 5 walk na 11.

Co do samej imprezy. Atmosfera na niej była bardzo miła. Pomijając fakt że właściciel robota o nazwie ENTER nie zgadzał się z opinią sędzi twierdząc że jego robot wygrał choć tak naprawdę prawie się nie poruszał. Nie działo się też zbyt wiele na torze line-flowerów. Mimo to jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w imprezie i na pewno wezmę w niej udział za rok. Gdy wpadną mi w ręce nagrania z imprezy wrzucę je tutaj. Pozdro.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie działo się też zbyt wiele na torze line-flowerów.

Oj to mało widziałeś, ja stratowałem z moim Striderem2 non stop, ponieważ mam zmianę parametrów z poziomu robota, nie musiałem biegać do strefy serwisowej żeby go przeprogramować. Srednio raz na 10 minut biłem swój nowy rekord, ostatecznie zająłem 6 miejsce w eliminacjach z czasem 7,23s, co jest dla mnie nie lada osiągnięciem 🙂. Jutro powtórka 😃.

Link do komentarza
Share on other sites

Heh. Sorki że cię nie zauważyłem bo byłem zajęty minisumo. Odniosłem wrażenie że nic się nie działo bo na początku nikogo tam nie było a potem nawoływał tak ten ziom z mikrofonem. 😅

A tak przy okazji. forbot.pl była tam jakimś sponsorem?? Pytam bo na wejściu wisiała reklama.

Link do komentarza
Share on other sites

A tak przy okazji. forbot.pl była tam jakimś sponsorem??
Patronem medialnym 😉

No jak nie byliśmy sponsorem 😉 ? A kto przysponsorował kalendarzyki i długopisy z logo diody 😃 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.