Skocz do zawartości

za wolne serva


mateuszrjzr

Pomocna odpowiedź

Za mało informacji podałeś, tanie serwa z reguły nie są szybkie, stabilizator może mieć zbyt małą wydajność prądową dla 2 serw, więc napięcie może spadać tak mocno, że serwa są bardzo wolne. Nie napisałeś też czy są one przerobione, jeśli tak to czy całkowicie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, ale dalej nie wiem czym to zasilasz, z jakiego napięcia. Może źródło prądu jest za mało wydajne. Obstawiam jednak pierwsze przypuszczenie, te serwa są po prostu wolne (jak większość serw). Robiąc lfr'a na serwach nie można się spodziewać osiągów nie wiadomo jakich.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jest zwykła bateria PANASONICA a serwa bez układu działają ok

Dlaczego z fusów mojej herbaty wyczytałem, że zasilasz całość z 9V baterii, której wydajność prądowa jest znikoma? Oby moje fusy się myliły.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie potrzebnie stabilizujesz zasilanie, skoro jest to układ oparty tylko o L293, do tego 7805bt nie jest stabilizatorem LDO, tak więc występuje tu spadek napięcia o około 2V z tego co pisze w dokumentacji ... dalsze wróżenie jak sobie zrobię herbatę 😃

Link do komentarza
Share on other sites

😅 moje fusy miały rację !

Od jutra zaczynam wróżyć liczby do lotka 😅

Serwo modelarskie pobiera bez obciążenia ponad 100mA, z obciążeniem dużo więcej, nawet do pojedynczych amper.

Link do komentarza
Share on other sites

Lepiej wrzucić 4 - 6 AA bez stabilizatora.

P.S. Sabre, weź się za wróżenie przy pomocy fusów z kawy, bo fusy z herbaty są tylko i wyłącznie MOJE!

Link do komentarza
Share on other sites

Luko, opatentuj te swoje fusy.

Kurcze, napiszcie na forum artykuł o tym wróżeniu, bo ja próbowałem z różnymi fusami i mi jakoś nie wychodzi, pewnie coś robię źle.

Link do komentarza
Share on other sites

Kurcze, napiszcie na forum artykuł o tym wróżeniu, bo ja próbowałem z różnymi fusami i mi jakoś nie wychodzi, pewnie coś robię źle.

Ja mieszam 3 rodzaje herbat, 2 liściaste (w tym jedną earl grey) i jedną granulowaną (jako wypełniacz 😉 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.