Skocz do zawartości

Inteligentny dom jaki sprzęt


Michal88

Pomocna odpowiedź

A potrafisz to oprogramować sam? Bo jeśli nie, to:

  • domoticz
  • EspEasy
  • MCP23017 (konkretniej: jak to wszystko spiąć z domoticzem)

i szukaj odpowiedzi w dokumentacji domoticza.

Jeśli natomiast potrafisz to wszystkie odpowiedzi już zostały udzielone.

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

9 minut temu, Michal88 napisał:

A gdzie mogę zamówić esp-now

Wybacz, ale czy umiesz czytać? Jeśli tak, to przeczytaj to co pisał na ten temat @H1M4W4R1 i ja, w razie niezrozumienia czytaj do skutku.

Ja rozumiem PPF-y i inne takie, ale tu już naprawdę ręce opadają.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Kolego @Michal88już było napisane że esp - now to nie jest urządzenie w takim sensie jak ty to rozumiesz. Esp-now jest formą - oprogramowaniem - wymiany informacji które to działa na modułach wifi esp8266 oraz esp32. Tego się nie kupuje, nie zamawia, a w razie potrzeb programista wdraża ten protokół wymiany danych do swoich celów.

Po twoim pytaniu trochę mnie olśniło, być może ty nie szukasz rozwiązań układowych, oprogramowania a gotowego systemu który zainstalujesz i będzie działał? 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Co do sterowania ogrzewaniem to jest już „proste sterowanie” na przełączniki włącz wyłącz ogrzewanie do 12 i po 12 więc skrzynka jest i wszystko działa pokaże za parę dni na zdjęciach i chciałbym zdalnie włączać ogrzewanie.

Szczeże nie znam się za śpieszyć też mi się nie śpieszy ale chciałbym zbudować coś swojego lepsza satysfakcja. Fajne rozwiązanie esp-now do alarmu bo jest zabezpieczenie nie zależne od wi-fi może podpiąć GSM do sterowania z telefonu SMS 

Edytowano przez Michal88
Link do komentarza
Share on other sites

A raspberry pi zero w 2 uciągnie wszystko domoticza i ekran dotykowy.  Myślę aby kupić ESP32 NodeMcu Development Board WROOM  32 30 pinsDual Core WLAN WiFi Bluetooth  albo ESP32 WROOM 32 development board WLAN WIFI, Bluetooth, dual Core 2.4 GHz  które esp było by lepsze.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Michal88 napisał:

A raspberry pi zero w 2 uciągnie wszystko domoticza i ekran dotykowy.  Myślę aby kupić ESP32 NodeMcu Development Board WROOM  32 30 pinsDual Core WLAN WiFi Bluetooth  albo ESP32 WROOM 32 development board WLAN WIFI, Bluetooth, dual Core 2.4 GHz  które esp było by lepsze.

Nie korzystałem, ale patrząc po opiniach w sieci raczej tak (to praktycznie to samo co Raspberry Pi 3B, z tym, że ma tylko 512MB RAM'u 😞). Obecnie dostać 02W bez obudowy to wyzwanie...

NodeMCU sam posiadam i działa całkiem dobrze (głównie jako element prototypowy, bo większość projektów i tak robię na STM32/GD32 i RP2040...)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.