Skocz do zawartości

Oscyloskop - potrzebna pomoc w wyborze


pmochocki

Pomocna odpowiedź

8 minut temu, _LM_ napisał:

A masz luzem czy na nucleo? Domyślam się że to drugie <smuteczek> kurka, zainwestowałem w te kursy stm a się okazuje że ich też brak 

Nucleo. Planowałem kupować luzem jak cokolwiek na Nucleo uruchomię. Ale tak jest posucha... 

Link do komentarza
Share on other sites

To się odpowiada "chciałem kupić ten drugi, ale jak Ci kupiłem kwiatki to już nie wystarczyło kasy" 😉

Przestanie mieć pretensje i powie coś w stylu "to ja już nie chcę kwiatków, lepiej kup coś fajnego".

Oczywiście kwiatki kupiłeś?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

To było szczere zdziwienie. Spodziewała się chyba czegoś w rodzaju miernika. Ja stwierdziłem, że nie ma co za dużo tłumaczyć przed zakupem. Zresztą nie ja wyznaczałem termin pisania listów do mikołaja. Nie było czasu na tłumaczenia i pokazywanie, bo termin gonił... 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jakby nie patrzeć, to chyba najważniejszy przyrząd pomiarowy w warsztacie elektronika. Ja moją nauczyłem jak zmienić podstawę czasu i czułość wejściową kiedy brakuje mi rąk 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W każdym razie kwiatki są potrzebne -od kiedy moja ukochana zrezygnowała z kwiatków, ma automatyczny system sterowania CO, samorozsuwające się zasłony w sypialni (samozasłaniające też), automatyczną lampkę w sypialni, wygodny wyłącznik świateł w saloniku i od ch^Wmetra rekwizytów do pracy 🙂

Ostatnio musiałem naprawiać w trybie pilnym czarodziejską różdżkę 😞 O lalkach już nie wspomnę...

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, _LM_ napisał:

Ja moją nauczyłem jak zmienić podstawę czasu i czułość wejściową kiedy brakuje mi rąk 🙂

To jest inny stopień wtajemniczenia. My na razie mamy zasadę. Nie dotykam o ile stół na śniadanie jest posprzątany.

58 minut temu, ethanak napisał:

@_LM_ to masz fajnie - ja swojej nie wpuszczam do warsztaciku bo chce tam posprzątać 😞

Pamiętam jak dziś, jak byłem w liceum, to mama stwierdziła, że bałagan na biurku przeszkadza mi w lekcjach i postanowiła posprzątać, jak mnie nie było. "Zobacz ile teraz masz miejsca. Tu masz te koraliki na druciku. Tu masz te stonogi. A tu te z dwoma drucikami i trzema drucikami. Trzy pudełeczka, a nie ileś kupek na biurku." 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Też się zastanawialiście, jak zmienia się sygnał gitary elektrycznej, przy zmianie położenie przełącznika rhythm/treble?

Ja już wiem:

IMG_20211214_234830.thumb.jpg.a6dbb8a6c6f8834ca920cd5f0b5fcd63.jpgIMG_20211214_235006.thumb.jpg.82a6d1f2a66e39bfe19e684da716a011.jpg

Edytowano przez pmochocki
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, _LM_ napisał:

Pokaż widmo fft.

Jeszcze nie umiem. Gdy ostatni raz bawiłem się oscyloskopem, to był on analogowy... 

6 godzin temu, _LM_ napisał:

Wgl szacun że o tej porze jeszcze na wiośle dajesz ognia 🙂

😁

Link do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, pmochocki napisał:

Żona jak zobaczyła co kupiłem, zrobiła groźną minę i powiedIala:"To jest TEN oscyloskop?"

A czego się spodziewała 😄 ? 

Kiedyś kupiłem sobie zabawkę - analogowo oscyloskop Radiotechniki, piękna sprawa tylko że ważył z 50 kg, miał pół metra długości i w końcu sprzedałem bo nigdzie się nie mieścił. Pani z OLX, która go kupiła była wielce uradowana, a zapytana do czego jej taki zabytek powiedziała, że do robienia pomiarów.

Może taki by chciała?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Gieneq napisał:

A czego się spodziewała 😄 ? 

No jak służy do pomiarów to powinien wyglądać jak miernik. A myślisz, że czego ja się spodziewałem jak mi lepsza połówka powiedziała, że kupi sobie overlocka. 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.