Skocz do zawartości

Piszczące silniki DC, brak ruchu robota


kiker212

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Tak jest to ten sam układ. Na dwa piny muszę podać high/low bo w taki sposób steruje kierunkiem a mam 3 piny in1 i in2 i enable(ten pin do pwm) to samo z drugiej strony czyli mam łącznie sześć wyjść a nie cztery.

5 minut temu, farmaceuta napisał:

Tak to masz podpiete mniej wiecej??

 9v_a3_ksdDAxLdBz.thumb.png.10195687d013c93117b47ff5fca0a9dd.png

Zaraz...bo to chyba inaczej sie steruje niz ty masz w kodzie...do jednego silnika masz dwa piny i na jeden pin podalesz high/low a na drugi pwm...

 

Edytowano przez kiker212
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, kiker212 napisał:

 a mam 3 piny in1 i in2 i enable(ten pin do pwm) to samo z drugiej strony czyli mam łącznie sześć wyjść a nie cztery.

 

Cos ty mnie tu oszukujesz😉 do sterowania masz 4 piny...a enable sluzy do wlaczania/wylaczania calego sterownika( lub jesli masz dwa enable to wylaczenie kanalow indywidualne) teraz jednak nalegam na zdjecie twgo stera...tak zeby opis pinow bylo widac..

Link do komentarza
Share on other sites

No i jest rozwiazanie...😉 Masz podlaczyc tak jak na zalaczonym schemacie i piny in2/in4 sluza do pwm! (Dowolne piny ktore generuja pwm na ardu) A in1/in3 to kierunek! 

Enable mozesz sobie darowac...uzywasz tylko wtedy kiedy chcesz programowo wylaczyc sterownik(zasilanie stera)

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

In 1 i In 2 służą w tym przypadku do sterowania kierunkiem czyli jak jest 00 to nie działa jak jest 1 0 to bodajże jedzie do przodu a jak 0 1 to do tyłu  i 11 jak 00 ,to co ty wysłałeś nie jest z sterowaniem pwm i en 1 i en 2 są połączone zworkami 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, kiker212 napisał:

Powinienem spróbować z nowymi  przewodami?

Jak najbardziej mozesz...ale ja bym podpial minimum..czyli jeden kanal i kodowo tez minimum zeby wykluczyc wszelkie problemy...nie chce mi sie wierzyc ze dwa stery masz uszkodzone tak samo...cos jest nie tak skoro kable od zasilania sie dymia...podepnij tylko mase z ardu i zasil z usb ladowarki (na wszelki wypadek zeby kompa nie zezrec)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.