Skocz do zawartości

Budowa pierwszego robota typu LineFollower - jakie rady?


mechas

Pomocna odpowiedź

Siemanko!

Przychodzę do was z takim tematem. Wraz z kolegą planujemy zbudować pierwszego robota, którym ma być linefollower. Jak wspomniałem będzie to pierwszy nasz projekt tego typu no i właśnie. Czy macie jakieś rady dla nowicjuszy? Na co uważać, co polecacie itd. Jeśli chodzi o uC myślałem nad STM32F7 lub G4, ale narazie to tylko plany. Jestem otwarty na sugestie i chętnie pogadam z bardziej doświadczonymi.

Pozdroo💪

Link do komentarza
Share on other sites

@mechas witam na forum 🙂

Jeśli jest to Wasz zupełnie pierwszy robot to radziłbym zacząć dosłownie od czegokolwiek (byle jeździło). Bo każda próba praktyczna da Wam bardzo dużo wniosków do dalszych zmian. Nie ma raczej szans, że za pierwszym razem od razu wszystko wyjdzie idealnie. Pytanie też jakie jest Wasz cel? Chcecie zbudować robota na zawody, czy tylko dla własnej zabawy? Co dokładnie chcecie robić, że potrzebny jest aż STM32F7? 

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, Treker napisał:

@mechas witam na forum 🙂

Jeśli jest to Wasz zupełnie pierwszy robot to radziłbym zacząć dosłownie od czegokolwiek (byle jeździło). Bo każda próba praktyczna da Wam bardzo dużo wniosków do dalszych zmian. Nie ma raczej szans, że za pierwszym razem od razu wszystko wyjdzie idealnie. Pytanie też jakie jest Wasz cel? Chcecie zbudować robota na zawody, czy tylko dla własnej zabawy? Co dokładnie chcecie robić, że potrzebny jest aż STM32F7? 

@Treker Docelowo chcielibyśmy wystartować w zawodach, ale jestem realistą i nie liczę że nasz pierwszy robot będzie miał szanse konkurować. Fajnie bybyło poprostu wejść w temat i pouczyć się tego. Dobrze jakby w ogóle jeździł 😜. STM32F7 bo widziałem ze wiele osób używa dosyć mocnych uC w swoich robotach. Myślę nad jakąś komunikacją bluetooth, regulatorem PID, może jakiś nośnik pamięci, ale pewnie "wyjdzie w praniu"

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.