Skocz do zawartości

Botland i boty kupujące en masse?


EagleEye

Pomocna odpowiedź

Myślę że ONI sprawdzają co robisz i robią wszystko aby Cię pognębić. To ci sami, co włączają czerwone światło jak chcesz przejść przez ulicę. Ostatnio chciałem kupic coś w Botlandzie i dzień przed wypłatą okazało się że ktos wszystko wykupił... na pewno śledzili moje wejścia na stronę!

Nie będę sugerować psychiatry (PPF i takie tam), ale jak dla mnie to bardzo typowy objaw początków paranoi.

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ethanak napisał:

Myślę że ONI sprawdzają co robisz i robią wszystko aby Cię pognębić. To ci sami, co włączają czerwone światło jak chcesz przejść przez ulicę. Ostatnio chciałem kupic coś w Botlandzie i dzień przed wypłatą okazało się że ktos wszystko wykupił... na pewno śledzili moje wejścia na stronę!

Nie będę sugerować psychiatry (PPF i takie tam), ale jak dla mnie to bardzo typowy objaw początków paranoi.

Nic Ci nie jest. W przypadku Raspberry to zjawisko ma miejsce na całym świecie. Boty kupują po 10 sztuk a potem wystawiają je na amazonia po zawyżonej cenie i często sprzedawcy nie robią absolutnie nic.

Niektórzy kumaci ograniczają możliwość zakupu do dwóch sztuk. Na BOTlandzie można kupić 10 na raz.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jestem pewien. Przez dwa miesiące wisiały w Botlandzie zestawy ESP32 Pico (pięć sztuk) a jak chciałem kupić to juz ich nie było.

A jak szedłem do baru to mi czerwone zapalili.

Normalnie, ONI kontrolują wszystko...

BTW zaraz będę wracał, na pewno zapalą mi czerwone. Ale już jestem na to przygotowany!

Będzie zielone.

 

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja kupuje na Ali, dostawy obecnie już nie szwankują tak jak na początku roku, dostać można wszystko. Co prawda nie wszystko się opłaca, bo np. Nukleo z kursu STM32 się nie opłaca. Ale ogólnie większość jest.

Klon Rasbberry Pi PICO  dotarło do mnie w 2 tygodnie. Nie wiem jak inne płyty, czy komponenty,  ale ja problemow z dostępnością nie widzę. Ale to trzeba chcieć wyjść poza lokalny bazarek. Pomijam już fakt że Bottland to nie wszystkie sklepy na naszym rynku, i do najtańszych tez nie należy.

Ale to, tak trochę też jest jak się uzależnia od zestawu do kursu. Czasami warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy aby na pewno potrzebuję kompletnego zestawu, czy interesują mnie tylko pewne zagadnienia z kursu? No i czy wszystko musi być fumfel nówka i oryginał?

Co do kursów z FORBOTA. No cóż w obecnej sytuacji rynkowej padły one ofiara swojej genialnej idei. Cóż mogę mogę powiedzieć, witam w czasach mojej młodości ( lata 90 ), trzeba było kombinować żeby cokolwiek się nauczyć i mieć, a części z odzysku nie gryzą, chyba że są ostre. A i tak dzisiaj możliwości są 100x większe niż wtedy.

1802063400_RP2040PICO.thumb.jpg.cb96672f0d29c19fe1d149f0c362ffd3.jpg

Edytowano przez BlackJack
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, BlackJack napisał:

Ja kupuje na Ali, dostawy obecnie już nie szwankują tak jak na początku roku, dostać można wszystko. Co prawda nie wszystko się opłaca, bo np. Nukleo z kursu STM32 się nie opłaca. Ale ogólnie większość jest.

Co do kursów z FORBOTA. No cóż w obecnej sytuacji rynkowej padły one ofiara swojej genialnej idei. Cóż mogę mogę powiedzieć, witam w czasach mojej młodości ( lata 90 ), trzeba było kombinować żeby cokolwiek się nauczyć i mieć, a części z odzysku nie gryzą, chyba że są ostre. A i tak dzisiaj możliwości są 100x większe niż wtedy.

1802063400_RP2040PICO.thumb.jpg.cb96672f0d29c19fe1d149f0c362ffd3.jpg

Cześć @BlackJack

pociesz się, że w latach 80-tych XX wieku było jeszcze gorzej. W Bydgoszczy był właściwie jeden sklep z elektroniką (w piwnicy) niedaleko Liceum-Ogólnokształącego Nr. 1. Ja techniki cyfrowej uczyłem się na układach TTL (rosyjskiej produkcji) bo w tym "sklepie" pojawiły się złomowane moduły z komputerów "Riad" (wiadomo czyjej produkcji). Najpierw trzeba było sobie wylutować te układy TTL z tych modułów, a potem je przetestować (około 40% układów było sprawnych). Potem wymieniało się posiadane układy z innymi (jedni potrzebowali liczników inii multiplekserów itp. i handel wymienny kwitnął). Pamiętam jak w 1982 roku (byłem wtedy w drugiej klasie technikum) w jednym sklepie w Gdańsku pojawiły się mechanizmy od gramofonów "Bernard" Foniki. Jechaliśmy pociągiem w nocy z kumplem i następnego dnia rano udało nam się kupić po jednej sztuce. Potem trzeba było zdobyć schematy i własnoręcznie robić płytki drukowane (no i skombinować wszystkie części). Ale po pół roku później mieliśmy gramofony uruchomione. No i teraz jest co wspominać. Jak sobie myślę, że teraz np. układy FPGA są dostępne za rozsądną cenę dla każdego to chciałbym teraz być w wieku 17-tu lat i mieć do dyspozycji te wszystkie cuda.

Co do AliExpress.com to kupuję tam od 6-ciu lat, ale wielu produktów, które przedtem były dostępne teraz nie ma. No i ceny poszły bardzo w górę.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.