Skocz do zawartości

Mocne przeciążenie Arduino Mega ADK


Zakrzewiaczek

Pomocna odpowiedź

Mam problem, zrobiłem projekt sterowania elementami stacji(semafora i, zwrotnicami itp. ) do pociągów z wykorzystaniem Arduino Mega Adk, w momencie, kiedy serwomotor przełączający zwrotnice przestawia się, napięcie 5V staje się niższe, wygląda to na przeciążenie. Dodatkowo mam problem z podłączeniem semafora, gdyż diody podłączane przez rezystor świecą, ale lekko (rezystor jest dobry bo sprawdzałem, diody też), próbowałem także zrobić układ z użyciem tranzystora NPN, a także przekaźnika, jednak efekt się nie zmienił. Co dziwne jeden z semaforów działa poprawnie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogą mi rozwiązać ten problem.

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Zakrzewiaczek napisał:

I jeszcze chciałbym dodać, że dopiero, gdy arduino podłącze z USB + zasilanie, dopiero wtedy przeciążenie znika. 

Jeżeli chcesz zasilać układ tylko z USB to raczej nie tędy droga... USB 2.0 z komputera daje maksymalnie 200mA (poza paroma wyjątkami), więc raczej dużo za mało dla Twojego zastosowania... aż dziwne, że serwo działa...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Servo działa, dochodzi do niego zasilanie ok. 4.75 V, pin cyfrowy Arduino wysyła ok. 4.40V. Natomiast przekaźnik, który próbowałem podłączyć (zarówno w module jak i sam) pod pin cyfrowy, nie chce się przełączyć, mimo stanu wysokiego na pinie cyfrowym (jednak podłączając zasilanie 3.3V z płytki do pinu sterującego przekaźnikiem, wszystko działa poprawnie, przekaźnik przełącza się). 

Link do komentarza
Share on other sites

Podłącz oddzielnie Arduino (choćby z usb albo jakiegoś małego zasilacza) i cała resztę (semafory, zwrotnice i co tam jeszcze) z jakiegoś porządnego zasilacza 5V/10A (w Botlandzie na niecale 60PLN). Ew. możesz spróbować zasilania Arduino również z tego zasilacza przez pin 5V.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie - stabilizator liniowy zamieni się w generator dymu. Możesz użyć jakiejś mocniejszej przetwornicy ale wyjdzie drożej i więcej babrania się z niepotrzebną elektroniką.

Chyba że masz zasilanie z trafa od makiety (stare Piko tak mialy), to można pomyśleć o wykorzystaniu. Ale i tak wyjdzie cenowo niewiele mniej niz dedykowany zasilacz.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.