Skocz do zawartości

[STM32] Dalmierz wielofunkcyjny z kolorowym wyświetlaczem


Wloczykij555

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@Wloczykij555 z zewnątrz faktycznie estetyczna konstrukcja wyszła, gratulacje 🙂

Dnia 14.08.2022 o 00:30, Wloczykij555 napisał:

Wyświetlacz muli na napisach. Pasowałoby zrobić swoją bibliotekę bo ta, z której korzystałem jest średnio optymalna ale uznałem, że szkoda roboty.0

Nie pokazałeś kodu, więc ciężko sprawdzić co tam się dzieje. To raczej nie wina samego wyświetlacza - w kursie pokazywaliśmy, że jest zdolny nawet do wyświetlania rozbudowanych animacji. Korzystasz z buforowania? Podmieniasz tylko odpowiednie fragmenty ekranu?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker

6 godzin temu, Treker napisał:

@Wloczykij555 z zewnątrz faktycznie estetyczna konstrukcja wyszła, gratulacje 🙂

Nie pokazałeś kodu, więc ciężko sprawdzić co tam się dzieje. To raczej nie wina samego wyświetlacza - w kursie pokazywaliśmy, że jest zdolny nawet do wyświetlania rozbudowanych animacji. Korzystasz z buforowania? Podmieniasz tylko odpowiednie fragmenty ekranu?

Akurat mniej więcej wiem co tam się dzieje. Obrazki i czyszczenie ekranu robię właśnie buforowaniem i DMA, chodzi to jak burza. Napisy natomiast są rysowane "piksel po pikselu" bo biblioteka HAGL odwołuje się finalnie funkcji rysowania piksela na wyświetlaczu a to kilkukrotnie obniża faktyczną przepustowość SPI. Za cienki w uszach jeszcze jestem żeby wprowadzać głębsze modyfikacje we wspomnianym HAGLu a własna biblioteka oznaczała by sporo roboty więc zostawiłem jak jest. 

Kodu nie zamieszczałem bo jest on sporych rozmiarów i porozbijany na wiele plików, prędzej na githuba musiałbym wrzucić ale nagrałem filmik (wrzuciłem do postu tytułowego).

 

 

Edytowano przez Wloczykij555
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@ethanak Użyłem UART. 

Trudno mi trochę odpowiedzieć na pytanie "jak się sprawuje?" bo jak widzisz moja aplikacja zbyt wymagająca nie jest a użyłem go tylko dlatego jako jedyny zapewniał sensowny zasięg. W każdym razie, problemów z nim nie miałem, czułość jest bardzo fajna, specyfikacja podaje maksymalny dystans na 8m ale zmierzyłem nim nawet 10m (ale to zależy od oświetlenia).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.