Skocz do zawartości

MiniConsole V3


Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, MR1979 napisał:

Łączność: moduł BLE na nRF52832

A dlaczego nie nRF52840? Będziesz korzystał z nRF5 SDK czy z nRF Connect SDK opartym na Zephyr RTOS? Ja właśnie bawię się nRF53840 i Zephyr RTOS. Pewnie niedługo coś opiszę. 

EDIT: Będziesz używał gotowego modułu? 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
13 godzin temu, pmochocki napisał:

A dlaczego nie nRF52840? Będziesz korzystał z nRF5 SDK czy z nRF Connect SDK opartym na Zephyr RTOS? Ja właśnie bawię się nRF53840 i Zephyr RTOS. Pewnie niedługo coś opiszę. 

EDIT: Będziesz używał gotowego modułu? 

Z tego co widzę to nie ma dużej różnicy pomiędzy tymi układami. W moim przypadku zadecydowała dostępność modułów oraz płytki developerskiej.

Używam moduły MDBT42Q-512KV2 używany między innymi w produktach Adafruit
Posiadam też płytkę developerską nRF52DK również opartą na nRF52832

Dodatkowo na kanale https://www.youtube.com/@SumairsEmbeddedEngineering  jest bardzo obszerny kurs BLE właśnie opierający się na powyższych układach.

Co do SDK to próbowałem Zephyr'a ale próg wejścia chyba trochę za wysoki dla mnie, poza tym nie przepadam za Visual Studio Code. Ostatecznie bawię się starszym Connect SDK oraz używam Segger Embended Studio, do którego licencja jest dodawana do płytki developerskiej nRF52DK.

Jak coś napiszesz o Connect SDK na Zephyr to bardzo chętnie przeczytam, może się przekonam 🙂

Edytowano przez MR1979
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, MR1979 napisał:

Posiadam też płytkę developerską nRF52DK również opartą na nRF52832

No to wybór był prosty. Bo dużej różnicy nie ma. 

2 godziny temu, MR1979 napisał:

Dodatkowo na kanale https://www.youtube.com/@SumairsEmbeddedEngineering  jest bardzo obszerny kurs BLE właśnie opierający się na powyższych układach.

I na nRF5 SDK, ale wygląda ciekawie i obejrzę. 

2 godziny temu, MR1979 napisał:

Jak coś napiszesz o Connect SDK na Zephyr to bardzo chętnie przeczytam, może się przekonam 🙂

Programowanie w nRF5 SDK jest bardo przyjemne i naturalne jak ktoś zajmował się mikrokontrolerami. Czuć że Zephyr jest warstwę wyżej i nie chcę przekonywać, że to lepsze rozwianie. Jednak chcę go poznać i to jest jednym z głównych celów następnego projektu. 

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy projekcik, podoba mi się. Chciałbym się tylko zapytać, jak została rozwiązana kwestia portu USB-C? Służy on tylko do ładowania, czy też do komunikacji? Też nie jestem w stanie wyszukać układu MAX71555. Czyżby literówka? 😛 

Życzę powodzenia!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

20 minut temu, matsobdev napisał:

Tak trochę dziwnie brzmi, myszka, klawiatura, czy żarówka RGB z systemem operacyjnym 😄 Żeby nie mącić tylko, byłem ciekaw, czy programator z Dev Kita nRF można wykorzystać do czegoś innego, niż nRFy, czy może ma jakiegoś simlocka?

Ja programowałem 8051 w asemblerze i dla mnie uPython na mikrokontrolerze też brzmiało dziwnie. 🙂 
W RTOS możesz w "łatwy" sposób implementować stosy protokołowe zapewniając wymagania czasowe. Co więcej możesz je przenosić między urządzeniami. I jak powiesz myszka z Bluetooth LE, i klawiatura czy żarówka RGB z WiFi to już to inaczej brzmi.

Edytowano przez pmochocki
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Leoneq napisał:

Ciekawy projekcik, podoba mi się. Chciałbym się tylko zapytać, jak została rozwiązana kwestia portu USB-C? Służy on tylko do ładowania, czy też do komunikacji? Też nie jestem w stanie wyszukać układu MAX71555. Czyżby literówka? 😛 

Życzę powodzenia!

Rzeczywiście literówka. Już poprawiłem oryginalny post. Powinien być MAX77751.

USB-C będzie do ładowania, komunikacji a także będzie możliwość aktualizacji oprogramowania.

Pzdr,

Marek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, matsobdev napisał:

Tak trochę dziwnie brzmi, myszka, klawiatura, czy żarówka RGB z systemem operacyjnym 😄 Żeby nie mącić tylko, byłem ciekaw, czy programator z Dev Kita nRF można wykorzystać do czegoś innego, niż nRFy, czy może ma jakiegoś simlocka?

Programator załączony do devkit niestety obsługuje tylko układy nRF. Tak samo jak stlink obsługuje układu STM.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, MR1979 napisał:

USB-C będzie do ładowania, komunikacji a także będzie możliwość aktualizacji oprogramowania.

Właśnie ciekawi mnie jak to będzie zrobione. Szukałem jakichś układów które by stanowiły taki "mostek" między głównym uC a ładowarką, a jeszcze pytanie jest takie czy konsola będzie mogła pracować jako host - wtedy trzeba wykombinować żeby sterownik wykrywał urządzenie, a potem czerpał lub wysyłał energię. Będę czekał z niecierpliwością na aktualizacje!

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.12.2022 o 12:12, MR1979 napisał:

Dodatkowo na kanale https://www.youtube.com/@SumairsEmbeddedEngineering  jest bardzo obszerny kurs BLE właśnie opierający się na powyższych układach

Strasznie... dobre. Przez Ciebie noc zarwałem. Jeszcze jeden i idę spać... I tak do ostatniego. 

Jaka szkoda, że nie ma czegoś takiego dla nRF Connect SDK. 

Edytowano przez pmochocki
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.