Skocz do zawartości

Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland


Komentator

Pomocna odpowiedź

Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy elektronicznych DIY, będziemy rozdawać rabaty do sklepu Botland. Nie ma limitu liczby kodów, każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swoje DIY, otrzyma jeden z dwóch możliwych rabatów

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy miganie diodą Arduino będzie ok? A dokładniej np. Pro Micro jako pilot do telewizora sterowany usługą (apką) w dekoderze z Androidem - przewodowo przez USB. Głównie to program na Androida, ale to też nie są trudne rzeczy (serial, obsługa akcji włączony/wyłączony dekoder). Np. "włączam" dekoder (pilot BT), to dekoder włącza telewizor. Stary TV nie obsługuje HDMI CEC tak do końca, ale że stary i dobry, choć bez pilota, to takie ułatwienie. Potencjalne modyfikacje do obsługi innych urządzeń sterowanych podczerwienią.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@kaminski-tomek spokojnie możesz opisać ten projekt - na pewno się zakwalifikuje do jakiegoś rabatu. Czy będzie to 30%, czy 50% to będzie zależało od innych projektów, które zostaną zgłoszone. Staram się zawsze jakoś sensownie dokonać tego podziału. Jeśli jednak przygotujesz ciekawy i dokładny opis, który pomoże innym w budowie podobnego projektu to na pewno zakwalifikujesz się na pełny rabat.

@matsobdev jeśli jest to gotowy projekt, a nie tylko prototyp lub ogólna idea to taki projekt będzie się kwalifikował do rabatu. Postaraj się jednak opisać go w taki sposób, aby inne osoby mogły na tym jakoś skorzystać i np. dostosować taki układ do swoich potrzeb.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy konkurs, tylko czy tak trochę nie zbyt mocno powiązany z sponsorem?

Przykład.

Obecnie robię projekt z wykorzystaniem tego czujnika i przemysłowego PLC, ale w wersji z portem RS485, której Botland nie ma w ofercie, ale ma wersję RS232.  Lecz różnią się one protokołem komunikacyjnym. Często w Botlandzie się zaopatruje, ale w drobnice, jak złącza, przepusty itd.

Ogólne pytanie.

Jak duża musi być integracja podzespołów z oferty Botlandu w projekcie do konkursu?

Link do komentarza
Share on other sites

@BlackJack to już kolejna akcja tego typu, przy wcześniejszych edycjach taki partner się sprawdził, więc kontynuowaliśmy współpracę w tym zakresie. W opisie zasad znajduje się informacja, że komponenty do wykonania projektu nie musiały być zakupione w Botlandzie. Najważniejsze, aby opis spełniał podane zasady.

12 godzin temu, ethanak napisał:

Rzecz w tym, że to nie konkurs a akcja promocyjna organizowana przez sponsora...

@ethanak to też trochę bardziej zawiły temat, ciężko tu mówić o sponsorze, bo jako Forbot też dopłacam do tych rabatów i pokrywam ich część. Po prostu jest to współpraca między Forbotem a Botlandem - każdy dokłada coś od siebie i dostaje coś dla siebie. W przypadku Forbota zależy mi po prostu na opisie ciekawych DIY, stąd zamiast wydawać środki na jakieś reklamy wolę pokryć część kosztu takich rabatów 🙂 Analogicznie w przypadku innych konkursów kupowałem karty podarunkowe do Allegro.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

ciężko tu mówić o sponsorze

s/sponsora/partnera/ i zdanie stanie się prawdziwe 🙂 Fakt, trochę na wyrost nazwałem Botland sponsorem, ale chodziło mi raczej o to, że akcja nie jest konkursem.

Poza tym Botland też w pewien sposób korzysta na tej akcji - dostaje bardzo porządne linki prowadzące do wewnątrz serwisu z serwisu o dość wysokiej reputacji w Google, co - jakby nie patrzeć - ma swoją cenę...

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak tak, dlatego tak jak napisałem - robimy coś razem, aby każdy miał z tego coś dla siebie 🙂 No i oczywiście z takim zamysłem, aby skorzystali też wszyscy, którzy wezmą udział w tej akcji rabatowej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Szykuję właśnie opis mojego projektu. Mam pytanie dotyczące wymogów opisu. Czy do podanej liczby 6 wymaganych zdjęć wliczają się także: rysunkowy schemat połączenia elementów oraz np. wizualizacje elementów drukowanych na drukarce 3D, czy mam to potraktować jako oddzielny obrazek?

Link do komentarza
Share on other sites

Czas minął

Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas na opisanie projektów! Przypominam również, że jeśli w przyszłości zorganizujemy kolejną edycję tej akcji, to będzie można zgłaszać do niej opisy, które pojawiły się od teraz. Jeśli nie zdążyliście wczoraj opisać projektu to nadal możecie to zrobić - po prostu rabat otrzymacie przy okazji kolejnej takiej akcji. Nie mogę zagwarantować czy i kiedy dokładnie zostanie zorganizowana kolejna edycja akcji rabatowej, ale do tej pory dotrzymywałem słowa w tej kwestii 🎅

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.