Skocz do zawartości

Gdzie opłaca się zamawiać PCB?


radek04

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, H1M4W4R1 napisał:

Małe to jest 0201 😄 Wszystko powyżej 0805 (włącznie) da się lutować bez ćwiczenia (o ile nie masz Parkinsona), 0603 wymaga trochę poćwiczenia na czymś większym, by sobie wyrobić metodologię (co osoba to inne sposoby). A niżej? Dobra lupa, lutownica i dobry grot no i się polutuje 😉 I lutuj zakrzywionym - na początek jest znacznie prościej (o ile możesz nim podejść do padów).

Potwierdzam, 0201 jest już pewnym wyzwaniem, raz wskoczy bez problemu na miejsce, a raz 5 minut trzeba powalczyć. Przynajmniej ja tak mam, a to wszystko przez brak większego rozmiaru w aukcjach sprzedającego na pomarańczowym portalu. Pomyślałem sobie podczas zakupów, że przecież aż tak małe to być nie może, no i się zaskoczyłem jak już przyszło. Bez lupy faktycznie ciężko znaleźć jak wypadnie, a lutujesz na czuja, bo i tak nic nie widać. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ma ktoś doświadczenie z zamawianiem płytek, w promocji, typu do 100 x 100 mm, gdzie będą faktycznie dwie niezależne funkcjonalnie płytki na jednym laminacie. Czepiają się? 😄

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, matsobdev napisał:

Ma ktoś doświadczenie z zamawianiem płytek, w promocji, typu do 100 x 100 mm, gdzie będą faktycznie dwie niezależne funkcjonalnie płytki na jednym laminacie. Czepiają się? 😄

Dość często się czepiają, ale połącz płytki sobie "dummy" ścieżkami i masz po problemie 😉 

2 godziny temu, matsobdev napisał:

Na jakichś filmach widać, jak poprawiają, edytują (jakieś ścieżki co im się nie podobają, bo nie zrobią np.), przenoszą itd.

I tak robią, ale zwykle najpierw pytają autora. Ostatnio wysłałem projekt, który był zrobiony pod metodę produkcji na frezarce (wiercenie wykonuję przed slotami, więc najpierw robię nawiert, a potem frez zaczyna od nawiertu wycinać slot). Oczywiście w przypadku zamawianych robią to za jednym zamachem, więc zapytali której wersji otworu użyć. Zwykle się to kończy po jednej wiadomości 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Dość często się czepiają, ale połącz płytki sobie "dummy" ścieżkami i masz po problemie 😉 

Tak myślałem, Płytki nośne pod dwa Pico, więc UART i po sprawie, choć jedna wszystkie piny będzie mieć zajęte, hmmm, ale jeszcze są pady na plecach, SWD.

A inne pytanie. Otwory wycinają? Np., żeby zlicować Pico z tą nośną płytką - wielka dziura pośrodku.

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, matsobdev napisał:

A inne pytanie. Otwory wycinają? Np., żeby zlicować Pico z tą nośną płytką - wielka dziura pośrodku.

Otwory nazywają się "slots" 😉 I w większości tak. Czasem jak jest od cholery cięcia to lubią się przyczepić, ale to raczej musiałbyś ciąć z 90% płytki. Ogólnie otwory na śruby są często wycinane jako sloty. (jeżeli są zrobione jako outline, a nie jako otwór)

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.