Skocz do zawartości

Wybór programu do projektowania 3D(2D) na początek dla zupełnie początkującego...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

Dnia 28.12.2022 o 21:12, keram167 napisał:

@farmaceuta 

DesignSpark Mechanical 

Mógłbyś @keram167 powiedzieć czy się da i jak obracać elementem w trzech płaszczyznach za pomocą touthpada na laptopie? Bo za cholerę mi nie wychodzi...raz mi się udało jak przestawić w "Z" i nie wiem jak tego dokonałem 🤔

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, keram167 napisał:

Czuję się wywołany do tablicy 😄. Da się używać touchpada ale mówiąc szczerze jest to dosyć upierdliwe.

Czuje się wywołany: polecam spacemouse, ale to już dość drogi wydatek do realizacji jak będziesz dość sporo projektować 😉 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

 

20 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Czuje się wywołany: polecam spacemouse, ale to już dość drogi wydatek do realizacji jak będziesz dość sporo projektować 😉 

Na przykład taki ? https://www.x-kom.pl/p/432179-manipulator-3dconnexion-spacemouse-compact.html 

Ale przy sporadycznym projektowaniu spokojnie wystarczy gryzoń z Logitecha za 49 Pe-eL-eNów 😅 .  @H1M4W4R1 masz rację co do wygody używania spacemouse-a na dłuższą metę ale @_LM_ ma rację co do ceny - toż to rozpusta finansowa 😔

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, keram167 napisał:

ma rację co do ceny - toż to rozpusta finansowa 😔

Często idzie wyhaczyć za 500,- wersję pro z demobilu z firm. Ale ogólnie knobek + klawiatura wychodzi lepiej na start.

2 minuty temu, keram167 napisał:

Tak to dobry przykład jak wydać 750 PLN i być z tego akceptowalnie zadowolonym 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, _LM_ napisał:

Chodziło mi kiedyś po głowie aby samemu sobie taki gadżet zrobić bo ceny fabrycznych to jest nieporozumienie

@_LM_ To musimy być bardzo grzeczni a za rok poprosić naszego forumowego Świętego Mikołaja, Szefa Wszystkich Szefów, Kolegę @Treker -a o taki gadżet pod choinkę 🎄 - mi wystarczy taki z demobilu 😀.

@_LM_ Pytałeś o takie combo ( joystick + enkoder ) używane przy rysowaniu w programach CAD ? Czy też o to, czy takie połączenie w ogóle występuje w "przyrodzie" ? 🤔

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, H1M4W4R1 napisał:

Tak to dobry przykład jak wydać 750 PLN i być z tego akceptowalnie zadowolonym

W pracowni komputerowej na UTP pojawiło się coś takiego kiedyś, ale nas tego nie uczono, sami się bawiliśmy xD Przynajmniej ciężkie i sprawiające wrażenie solidnego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.