Skocz do zawartości

Wybór programu do projektowania 3D(2D) na początek dla zupełnie początkującego...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

Witam szanowne grono...mam pytanie odnośnie oprogramowania do do 3D dla początkującego...nie musi to być potężny kombajn a prościutki program, lecz taki w którym da się coś więcej zrobić niż trójkąt i serduszko w 2D...😜 (jestem zupełnie poczatkujacy) będę wdzięczny za pomoc...

Link do komentarza
Share on other sites

Przydałaby się ankieta bo każdy zaproponuje to w czym pracuje, umie najlepiej obsługiwać xD to ja polecę fusion360 Od niedawna jest w polskiej wersji językowej za fee 😉

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, _LM_ napisał:

Przydałaby się ankieta bo każdy zaproponuje to w czym pracuje, umie najlepiej obsługiwać xD to ja polecę fusion360 Od niedawna jest w polskiej wersji językowej za fee 😉

1 godzinę temu, Treker napisał:

Również polecam Fusion360 😉

No to 3x Fusion 360 😉 Ma chyba najwięcej opcji i jest najprzyjemniejszy na start... no i za free 😄 + PL

SolidWorks odpada, bo teraz wprowadzili licencję dla hobbystów za bodajże 100$/yr? (IIRC).

TinkerCad jest denerwujący... Zrobienie czegoś bardziej skomplikowanego niż kostka to 10x więcej czasu niż w Fusion'ie.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z tym najprzyjemniejszym to ja bym uważał. Na początku wypróbowałem różne i projektowanie w OpenSCADzie było najszybsze i najprzyjemniejsze z uwagi na doskonale mi znany interfejs 🙂

No, ale to kwestia gustu..

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o ograniczenia fusiona w wersji darmowej do użytku własnego: trzeba trochę pogrzebać w sklepie auto desk aby znaleźć tę opcję. Oraz ograniczenie w postaci dziesięciu otwartych projektów które można edytować. Uważam że to i tak nieźle w stosunku do jego możliwości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, _LM_ napisał:

to ja polecę fusion360

 

1 godzinę temu, Treker napisał:

Również polecam Fusion360 😉

 

49 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

No to 3x Fusion 360 😉 Ma chyba najwięcej opcji i jest najprzyjemniejszy na start... no i za free 😄 + PL

No już mi się ten program kilka razy obił o uszy/oczy..choć nigdy nie zgłębiłem nawet żadnych przykładów lub tutoriali...  

1 godzinę temu, ethanak napisał:

To jeszcze pytanie co tym będzie robione - bo może Blender? Albo jakiś specjalizowany program typu FaceGen3D...

Nic szałowego...jakas prostą obudowa na drukarkę (której jeszcze nie mam), jakieś kształty łukopodobne nie koniecznie w 3D...głównie to jakieś "matryce" które sobie wydrukuje na papierze a później wytnę element ze stali,drewna i etc...(na początek 😉)

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, ethanak napisał:

ATSD co rozumiesz przez "obudowa na drukarkę"?

Zaprojektowanie obudowy pod jakiś projekt Ardu i wydrukowanie na drukarce 3D lub zlecenie tego komuś, bo jak wspomniałem jeszcze tego sprzętu nie mam na stanie ...😢

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.