Skocz do zawartości

[Dla początkujących] Metody pomiaru stanu baterii w robocie mobilnym


Zuk

Pomocna odpowiedź

Ojej sporo tych pytań 😉 Układ będzie zasilany z akumulatora 6V 4Ah żelowego ładowanego buforowo. A wspomniany układ to powiadamianie sms na atmedze 8 i SE T630. Całość liczę że nie pobierze więcej niż 500mA. Procek będzie pracował normalnie na zasilaniu z akumulatora podłączonego do ładowarki, jednak gdy sieci braknie jej rolę przejmie akumulator i tutaj zaczyna się pomiar. W wyniku zaniku zasilania włączy się ADC i będzie pilnować aby akumulator sie zbytnio nie rozładował. W wyniku rozładowania procek odetnie się od zasilania z aku. Ponowne włączenie będzie możliwe dopiero po powrocie zasilania z sieci. Wtedy procek ponownie podłaczy się pod akumulator i będzie czekał do nastepnego zaniku. Całość narazie jest w mojej głowie i dopiero powoli przenoszę to na schemat więc wszelkie pomysły mile widziane.

Założeniem całego urządzenia jest informowanie za pomocą sms o zmianie stanu jednego wejscia. Układ ma pracować jak najdłużej w razie zaniku zasilania sieci 230V, pisząc najdłużej mam na myśli jakieś 5-6h dla tego akumulatora który podałem. Wybrałem taki ze względu na małe wymiary i dużą pojemność. Całość będzie pracować na napięciu 3.6V bo na tyle jest telefon i nie chce sie bawić w konwertery napięć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A próbował ktoś użyć elektroniki z baterii laptopowej? Mamy tam dokładny pomiar ładunku a nie tylko napięcia i cały hardware gotowy, kwestia podłączenia 2 kabli i dopisania paru linijek programu do komunikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.