Skocz do zawartości

Wyświetlacz analogowy


H1M4W4R1

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

IMG_0770.thumb.jpg.54eb55f8fc76d018d908d6db3f5c167b.jpg

A tutaj nowa wersja panelu 🙂 Kawałek kartki papieru przyklejony na uniwersalny materiał montażowy do elektroniki (taśmę dwustronną).

Wycięty został laserem 40W (bez wspomagania powietrzem). Technicznie liczby miały być wygrawerowane, ale trochę za dużo mocy ustawiłem i tak jakoś przecięło 😉 

Zbieżność odległości strzałki i łuku przypadkowa...

Ale już mogę używać F360 z moją grawerką laserową i IMHO chyba bardziej mi się podoba niż LightBurn, bo oszczędzam prawie 300 PLN w ten sposób 😄 A i tak 95% projektów robię w F360.

Przerwy wynikają z tego, że papier nie był dociśnięty do blatu, więc nie było równej odległości, ale to przedmiot techniczny, więc nie przeszkadza, póki da się odczytać wartość.

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Janek2010 napisał:

Mam pytanie do czego służy taki wyświetlacz analogowy?

Do wyświetlania wartości? Niektórzy wolą wskazówki mechaniczne niż całą armię LED'ów...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To tez pewnie zaszłość historyczna. Kiedyś dostrzeżono, jak płynie prąd (a wcześniej pewnie jak jest ciśnienie gazu czy cieczy) to w sprzyjających okolicznościach wytworzy się siła, którą równoważąc sprężyną, można w sposób pośredni ustalić interesującą wielkość fizyczną. Dołożyć podziałkę, wyskalowaną w jednostkach danej wielkości, np. dla napięcia w woltach i za pomocą np. wskazówki (przy ruchu obrotowym) można dokonywać pomiaru tej wielkości. No może też być ruch liniowy, chociażby rtęć w rurce i grawitacja kontra ciśnienie. Zmiany niektórych wielkości, np prędkość obrotowa silnika w samochodzie, łatwiej obserwować taką wskazówką na podziałce niż szybko zmieniającymi się cyframi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.