Skocz do zawartości

Ardu i SIM800l, ogólna dyskusja...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

No właśnie taka sytuacja że finalnie zabawka wyląduje w okolicach Krakowa więc sprawdzić nie mogę co tam się wykryje, a wolałbym nie mieć anteny na 800 a żeby moduł pracował na 1800 bo to jednak moduł RF a tu niedopasowanie anteny grozi spaleniem...no nic jeszcze poczytam..i wiem że mogę poruszać się po AT, ale jakoś zbyt leniwy jestem😜 stąd pomysł na libsa

Link do komentarza
Share on other sites

No to gotowiec na YT pewnie znajdziesz 😄 Za ciężkie dolary, to może bym apkę na Androida zrobił z przyciskami i SMS 😄 Z sumie wysyłanie mam opanowane tylko jeszcze odbieranie, żeby było sprzężenie zwrotne co robi albo w jakim stanie się znajduje. Ba, mówisz ikonki systemowe, jak od wyciszenia czy włączenia latarki czy BT, masz i brama się otwiera. To odblokować nawet telefonu nie trzeba - wada, zaleta, jak kto patrzy. Jak to ma być Kraków, gdzie nie możesz sprawdzić, to własna antena od patyka z SMA będzie chyba zbyt dużym poświęceniem zasobów. Wątpię, że tam coś się zaraz spali, choć mimo to gotowa antena na przewodzie będzie lepsza niż samoróbki. Zawsze ktoś zmieni kartę, bo inny abonament itd. a pewnie nawet samo będzie się przełączać, co ma lepszy zasięg czy tam co jeszcze. Pewnie sąsiednie komórki tej samej sieci będą mieć różne częstotliwości, szczególnie w mieście, gdzie będzie ich więcej, jakieś doświetlanie i inne takie historie. Zaraz jeszcze wyjdzie, że w garażu GSMa nie złapie... To wtedy SIM7000G/E i karta SIM na 10 lat za 80 zł.

Edytowano przez matsobdev
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Osobiście robiłbym to na WIFI, szczególnie, że teraz coraz "trudniej" utrzymać kartę SIM.. ale jeżeli nie masz dostępu to proponuję sprawdzić aplikację Tasker. Powinna umożliwić stworzenie skrótów na pulpicie do wysyłania przygotowanych wiadomości SMS 1 kliknięciem. Ba, zakładam, że możesz nawet ustawić automatyczne wysyłanie SMSa gdy znajdziesz się w wybranej lokalizacji ale nie testowałem tej aplikacji. Koszt podobny do podanej ceny modułu, ale odejdzie koszt 1 karty SIM i zasilania.

Pozdrawiam

Edytowano przez cihyboj
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na utrzymanie karty nie mogę narzekać. W Orange prepaid bez doładowania nigdy trzyma się już kilka lat, choć zmieniają i dziwnych rzeczy próbują, typu 5 PLN za brak aktywności, ale to wystarczy telefon na pocztę głosową (bez ważności konta itd.)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Kawałek drogi pod kontem 20 stopni w dół z zakrętem 90 stopni...nie wiem czy wifi by stabilnie się trzymało...poza tym musiało by nawiązać połączenie, a jadąc autem może się okazać że to trwa za długo...

Jeszcze inaczej...każdy ma swój pilot i to otwieranie połączeniem ma być tylko po to gdyby pilot padł lub by go ktoś zapomnial

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Co do stabilności, to mam doświadczenie 2 letnie(?) z moja centralką alarmową. Żadnych problemów ze stabilnością, o ile jest prawidłowe, mocne zasilanie, najlepiej z lipola ładowanego permamentnie przez ładowarkę, a dodatkowo jakiś kondensator jeszcze.

Teraz robię próby na moim domofonie i zasilam z przetwornicy plus kondensator i jest różnie. Raz ok, innym razem traci resetuje sie co jakis czas, zazwyczaj przy odbiorze polączenia lub sms. Raczej ewidentny problem z zasilaniem. Dołożę lipola.

Co do tracenia zasięgu, to piszesz małą funkcję sprawdzającą co kilkanaście sekund stan połączenia, jeśli nie jest ok, przestawiasz sim w tryb samolotowy i z powrotem i znowu się łączy z siecią.

 

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jakby chcieć uprościć urządzenie do jednego modułu SIM można skorzystać z DTMF czyli po odebraniu połączenia przez moduł wybieramy z klawiaturki cyfrę która ma przypisane polecenie. Myślę że dałoby się to z automatyzować za pomocą niewielkiej aplikacji.

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.