Skocz do zawartości

NFC Arduino jak przypisać stały ID w smartfonie?


Brendy

Pomocna odpowiedź

Witam

Bawiłem się modułem RFID pod Arduino.

Chciałbym użyć telefonu do otwarcia czegoś tam.

Po przyłożeniu tel do czytnika czyta kody ale z każdym użyciem NFC jest losowo wysyłany inny nr ID.

Czy można to jakoś obejść? Żeby z tel wysyłał stały nr ID jakaś apka?

 

Link do komentarza
Share on other sites

@Brendy czyli dla formalności: czytnik jest na Arduino, a dane są odczytywane z telefonu. Tak? Pytam dla pewności, bo częściej spotyka się odwrotną sytuację (telefon odczytuje NFC).

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak dokładnie. 

Czyli chciałbym wykorzystać swój tel jak kartę lub brelok żeby coś tam otwierać ale żeby wysyłało jeden kod bo przy losowym wysłaniu nie jestem w stanie przypisać mu ID w programie.

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Nie korzystałem z tego w praktyce, więc nie doradzę nic w ciemno, ale musisz szukać tego pod nazwą "Host Card Emulation", bo tak nazywa się przypadek, w którym telefon z NFC pełni rolę taga RFID. Tutaj opis w dokumentacji: https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/nfc/hce

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Radziłbym jednak poczekać z root-owaniem telefonu. Na początek może warto ustalić w jakim standardzie to całe RFID działa?

NFC to o wiele szersze pojęcie niż się wydaje i samych rodzajów kart Mifare jest sporo. Pierwsze pytanie więc jest takie co to za moduł RFID i jaki standard obsługuje.

Używanie HCE jest bardzo fajne o ile czytnik jest zgodny z ISO14443-4, o ile pamiętam aplikacja dostaje już gotowy pakiet APDU, cała warstwa ISO14443-3 jest obsługiwana przez system. Więc jeśli RFID obsługuje np. Mifare Classic, która nie jest zgodna z 14443-4, HCE może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Ale w Google Play są aplikacje podobno emulują Mifare Classic bez root-a. Nie wiem, czy to działa, ale na pewno warto poczekać z psuciem telefonu 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie tego roota się obawiam bo mam sporo różnych apek innych rzeczy na tel. Tym bardziej że nigdy tego nie robiłem.

Taki mam

5,48 zł  13%OFF | MFRC-522 RC-522 RC522 antena RFID IC moduł bezprzewodowy dla Arduino IC klucz SPI Writer czytnik karta elektroniczna moduł zbliżeniowy
https://a.aliexpress.com/_EHxEcqt

 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Używam biblioteki MFRC522 pod Arduino.

W bardzo prosty sposób przykładam tel do czytnika i ładnie wypluwa ID z tel NFC z każdym przyłożeniem jest inny ID 

Da się emulować na tym ? Żeby tel służył jako karta?

 

 

 

Edytowano przez Brendy
Link do komentarza
Share on other sites

Temat bardzo mnie interesuje, używam 3 czytników, takich samych jak w linku powyżej. Kiedyś próbowałem kartę zastąpić telefonem, nie udało mi się z powodu jakiejś niezgodności protokołów, ale już nie pamiętam , bo to ze 2 lata temu było.

Sporo czasu upłynęło, może teraz się da? 

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co dotychczas udało mi się wyszukać telefon z Androidem raczej nie będzie emulował kart Mifare Classic, albo Ultralight: https://stackoverflow.com/questions/40673529/mifare-ultralight-emulation-on-android

Niby są aplikacje, które to podobno zapewniają, ale w komentarzach mają po jednej gwiazdce i opinie, że nie działają.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.