Skocz do zawartości

NFC Arduino jak przypisać stały ID w smartfonie?


Brendy

Pomocna odpowiedź

Ja już kończę mój domofon, zostały pierdoły. Testuje się od 2 tygodni 24/7. Kilka rzeczy poprawiłem, ale generalnie jest ok. Nurtuje mnie jeszcze problem LCD w niskich temperaturach, mam zamiar zastosować grzałkę ze starej obudowy kamery cctv.

Tyle off topic.

Taka funkcja z telefonem zamiast breloka by mi się jeszcze podobała😍.

Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER Na stronie z opisem HCE (https://developer.android.com/guide/topics/connectivity/nfc/hce) jest ładny obrazek warstw protokołu NFC:

protocol-stack.thumb.png.46fe57b8bb79e9b83dcd70dc44abbb0f.png

Oprogramowanie Arduino dla RCC522 obsługuje warstwę 3, czyli ISO14443-3A. Natomiast APDU jest zdefiniowane w warstwie ISO14443-4.

Samo APDU to po prostu format danych (https://pl.wikipedia.org/wiki/Application_Protocol_Data_Unit). 

HCE pozwala napisać klasę, która zostanie wywołana po odebraniu pakietu APDU:

public class MyHostApduService extends HostApduService {
    @Override
    public byte[] processCommandApdu(byte[] apdu, Bundle extras) {
       ...
    }
}

Czyli to co RCC522 wyśle dostajesz jako parametr apdu, a wynik zwrócony przez metodę jest odsyłany do Arduino. Jeśli wyślesz identyfikator, to będzie identyfikator, jak coś innego to coś innego - możesz sobie różne cuda na tym wyczyniać.

Tylko brakuje implementacji ISO14443-4 dla Arduino.

Edytowano przez Elvis
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 minut temu, Elvis napisał:

Nie mam niestety wolnego czasu, ale może kiedyś będzie warto coś o NFC napisać na forum.

Szkoda, to może kolega @ethanak naprostuje nam kręgosłupy i pomoże coś z tym zrobić, a Ty @Elvis popatrzysz jak się z nami męczy😂?

Obiektowe to nie moja bajka, nic a nic ja amator jestem. Jednak lubię wyzwania i styl @ethanak, choć @Elvisto milszy jest😁🍻.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja to Wam ogarnę znacznie taniej. Pół żartem, pół serio, ale napiszę, bo może dla kogoś wystarczy: kupcie sobie naklejki z tagami NFC i naklejcie na breloczek lub obudowę telefonu (tylko w takim miejscu, aby nie zakłócało wbudowanego NFC). Koszt naklejki 2-5 zł. przyłożycie telefon do Waszego czytnika i zadziała 😉

Przykładowe aukcje: https://allegro.pl/kategoria/elektronika-rfid-i-smartcard-68367?string=naklejka&order=qd

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Takie naklejki częściej używa się w drugą stronę tj. przykleja się w jakimś miejscu, aby telefonem odczytać ich zawartość, ale tutaj też powinny się sprawdzić.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

Ja to Wam ogarnę znacznie taniej. Pół żartem, pół serio, ale napiszę, bo może dla kogoś wystarczy: kupcie sobie naklejki z tagami NFC i naklejcie na breloczek lub obudowę telefonu (tylko w takim miejscu, aby nie zakłócało wbudowanego NFC). Koszt naklejki 2-5 zł. przyłożycie telefon do Waszego czytnika i zadziała 😉

Przykładowe aukcje: https://allegro.pl/kategoria/elektronika-rfid-i-smartcard-68367?string=naklejka&order=qd

No właśnie ja mam wyłączone nfc bo nie używam, ale jak dam kartę rfid pomiędzy etui a telefon to nie czyta kart. 

Być może naklejka jest mniejsza i przez to można bardziej pokombinować z jej umiejscowieniem. Jednak tak jak napisałem i tak mam wyłączone nfc, a nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Wychodzi na to że telefon zakłoca sygnał. Mogę się założyc jak włożysz kartę do pokrowca ale bez tel i przyłozysz to działa jak dołożysz tel to juz lipa. Jutro przyjdzie ta naklejka to przetestuje, ale i tak zdecydowałem się na apkę. Mam 4 osoby chętne to 150zyla nie ma tragedii ale będzie to na przyszłość furtka do działań.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.