Skocz do zawartości

Robot walker 4 nożny


Pomocna odpowiedź

Postępy w budowie, zrobiłem łączniki servo->noga, sterowanie elektroniki:

IMG_20230708_113307.thumb.jpg.10ac943528987a95b7f00163be09c71e.jpg

Już puściłem wszystkie serwa w ruch działają przy 8.4V choć na niektórych jest do 6V

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam wolę nie ryzykować i nie przekraczać za mocno napięcia max dla serwa. Raz mi się zdarzyło i miałem potrm fajne silniczki na 5V w obudowie od SG90  😞

ATSD co to za zaciskarka? Gdzie kupiłeś i co potrafi?

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, ethanak napisał:

Ja tam wolę nie ryzykować i nie przekraczać za mocno napięcia max dla serwa. Raz mi się zdarzyło i miałem potrm fajne silniczki na 5V w obudowie od SG90  😞

ATSD co to za zaciskarka? Gdzie kupiłeś i co potrafi?

Większość serw zamontowanych działa na wyższym napięciu tylko te natnie nie, najwyżej wymienię.

Zaciskarka to HT-202B na końcówce ma płaską powierzchnie i nią zaciskałem linki.

Do końcówek mam lepszą HOGERT HT1P200 zaciska obie części naraz i nadaje się do mini konektorów takich jak w Arduino/drukarkach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 minuty temu, ethanak napisał:

OK dzięki - szukałem czegoś sprawdzonego, chyba sobie kupię.

 

Tu masz zdjęcie żebyś przypadkiem złego modelu nie kupił ma być od 0.1mm.

1870085376_IMG_20230708_1228321.thumb.jpg.11af24c753b89c4984e56e9c5dbb696e.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, ethanak napisał:

OK dzięki - szukałem czegoś sprawdzonego, chyba sobie kupię.

Ja mam jakiegoś chińczyka z wymiennymi szczękami i całkiem spoko się sprawdza (głównie JST XH) 😉 Ale jak chcesz robić dużo złączek to radzę wziąć jakąś lepszą.

Używam czegoś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/szczypce-zaciskarka-konektorow-9-matryc-sciagacz-13426933257, do tulejek mam klasyczną na 4 ścianki.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, H1M4W4R1 napisał:

Ale jak chcesz robić dużo złączek to radzę wziąć jakąś lepszą.

Właśnie o to chodzi że niedużo, i bardziej mnie interesuje cena i to, czy się nadaje. Ta o której wspomniał @skmskm wydaje się najlepsza (już ją zresztą znalazłem na aledrogo).

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 8.07.2023 o 12:05, ethanak napisał:

Ja tam wolę nie ryzykować i nie przekraczać za mocno napięcia max dla serwa. Raz mi się zdarzyło i miałem potrm fajne silniczki na 5V w obudowie od SG90  😞

ATSD co to za zaciskarka? Gdzie kupiłeś i co potrafi?

Wykrakałeś spaliło się jedno servo tylko ciekawe że było na 8.4V ja miałem 7.9V, silnik padł.

model to D5545GS

i musze zmienić MG995(4sztuki) serwa na coś lepszego są beznadziejne.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Niestety zaś straciłem jedno servo w trakcie testów servo dotknęło obudowy i się przeciążyło.

Ciekawe że one nie mają żadnych zabezpieczeń. Prąd zatrzymanego wału miał być 3.9A gdyby nie zasilacz laboratoryjny który zatrzymał prąd na 8A to by się chyba zapaliło/zniszczyło baterie, niestety mosfety dały rade wypalić w płytce dziurę.

Zamówione nowe plus termistory, przerobie elektronike tak by każde servo miało jednego 3A 5ohm, nie wiem czy warto jeszcze coś dodać.

Edytowano przez skmskm
Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, skmskm napisał:

Ciekawe że one nie mają żadnych zabezpieczeń. Prąd zatrzymanego wału miał być 3.9A gdyby nie zasilacz laboratoryjny który zatrzymał prąd na 8A to by się chyba zapaliło/zniszczyło baterie, niestety mosfety dały rade wypalić w płytce dziurę.

Morał z tego jest taki:

https://www.lcsc.com/product-detail/Resettable-Fuses_BHFUSE-BSMD1206-200-6V_C883134.html 6V

https://www.lcsc.com/product-detail/Resettable-Fuses_Littelfuse-2920L200DR_C207087.html 15V

Gdy ci smutno gdy ci źle, dodaj [PPF] ten [PPF] bezpiecznik!

Nauczyłem się tego w podobny sposób 😉

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
35 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

Morał z tego jest taki:

https://www.lcsc.com/product-detail/Resettable-Fuses_BHFUSE-BSMD1206-200-6V_C883134.html 6V

https://www.lcsc.com/product-detail/Resettable-Fuses_Littelfuse-2920L200DR_C207087.html 15V

Gdy ci smutno gdy ci źle, dodaj [PPF] ten [PPF] bezpiecznik!

Nauczyłem się tego w podobny sposób 😉

Nie dam rady zamontować musiał bym robić płytkę od zera. za to znalazłem wersje tht na allegro.

Edytowano przez skmskm
Link do komentarza
Share on other sites

39 minut temu, skmskm napisał:

Nie dam rady zamontować musiał bym robić płytkę od zera. za to znalazłem wersje tht na allegro.

To był przykład. Lubię ten typ bezpieczników, bo nie ulega uszkodzeniu 😉 Po prostu rozłącza i czeka aż prąd spadnie. Całkiem spoko rozwiązanie. Na przyszłość możesz sobie zawsze wstawić taki, a obok niego miejsce na zworkę. Praktyczne rozwiązanie jak nie chcesz lutować bezpiecznika, ale jak może Ci się zachcieć go wlutować 😉

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

To był przykład. Lubię ten typ bezpieczników, bo nie ulega uszkodzeniu 😉 Po prostu rozłącza i czeka aż prąd spadnie. Całkiem spoko rozwiązanie. Na przyszłość możesz sobie zawsze wstawić taki, a obok niego miejsce na zworkę. Praktyczne rozwiązanie jak nie chcesz lutować bezpiecznika, ale jak może Ci się zachcieć go wlutować 😉

Przyznam że Niewiedziałem że takie są. Płytka nie jest mojego projektu to gotowiec ma pola z otworami do prototypowania i jest tania.

Servo Shield PWM PCA9685 i2c  - 37zł

Niestety plus jest pośrodku co utrudniło by montaż bezpieczników.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.