Skocz do zawartości

Przerwania, a ponowne sprawdzenie stanu przycisku.

SOYER

Pomocna odpowiedź

16 minut temu, ethanak napisał:

Errare humanum est 🙂

Ja myślę, że jest jednak jakiś konkretny powód. Gdyby to był tylko błąd, to przez tyle lat by go usunięto. Ludzie często się o to potykają (i ja kiedyś, i teraz @SOYER).

Przecież parser buildera to raczej taki "parserek", zrobi coś dla gościa co od tygodnia ma Arduino a wczoraj go odpakował. Gdyby to było takie proste dawno by siedziało w gcc.

Tylko komu to potrzebne? Automatyczne dodawanie deklaracji jest dla początkujących. Niestety - przy piątym programie klient już nie powinien być początkujący (czyli: przedszkole skończyłem i czas pójść do pierwszej klasy).

Ja piszę dość dużo używając frameworka Arduino. Nigdy nie polegam na tych automatach co z ino zrobią cpp. A nauczenie się dwóch reguł na krzyż nie boli. 

A @SOYER już dawno z przedszkola powinien wyjść, bo bardzo chętnie mu pomogę, ale wycieranie pupci moim wnuczkom kończy się w momencie osiągnięcia pewnego wieku. Inaczej się traktuje niemowlaka, a inaczej młodego dzieciaka, co już wie że w pieluszki się nie sika i zaczyna pytać "dziadku, a czemu to miga?"

Edytowano przez ethanak

Jest w tym jakaś racja, ale nie jest to odpowiedź na postawiony problem:  jeśli już zaimplementowano automatyczne dodawanie deklaracji (nieistotne, czy to jest słuszne i dla kogo jest przeznaczone), to dlaczego funkcje obsługi przerwania nie są tym objęte?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pisałeś kiedyś parser? A coś co z tego parsera korzysta?

Chodzi o to, że znalezienie wywołania funkcji w C++ jest stosunkowo proste (w C już nie ma tak wesoło), ale skojarzenie wystąpienia nazwy już nie.

I nie chodzi tu o funkcje przerwania, ale o użycie nazwy funkcji w innym kontekście niż wywołanie.

Inna sprawa że dziwię się, dlaczego deklaracje wyprzedzające nie są po prostu automatycznie dodawane niezależnie od tego, w jakim kontekście występują... ale to już pytanie do autorów frameworka.

Dobra, dobra Panie przedszkolanka, przeniosłem funkcję i teraz mam coś takiego:

D:\ARDUINO\projekty\libraries\ESP32TimerInterrupt\src/ESP32TimerInterrupt.hpp:414:78: note:   initializing argument 2 of 'bool ESP32TimerInterrupt::attachInterrupt(const float&, bool (* const&)(void*))'
     bool attachInterrupt(const float& frequency, const esp32_timer_callback& callback)

exit status 1
invalid conversion from 'void (*)()' to 'esp32_timer_callback' {aka 'bool (*)(void*)'} [-fpermissive]

Kurde... @SOYER, siedzę teraz w knajpie i nie chce mi się leźć do domu bo mam najazd rodzinny z wnuczkiem na czele. Ale spróbuj przeczytać sobie dokumentację do tej biblioteki. Ja wcześniej niż jutro nie mam jak 😞

Ale dokumentacja powinna wszystko wyjaśnić. Czytałem, wyjaśniła.

1 minutę temu, ethanak napisał:

Kurde... @SOYER, siedzę teraz w knajpie i nie chce mi się leźć do domu bo mam najazd rodzinny z wnuczkiem na czele. Ale spróbuj przeczytać sobie dokumentację do tej biblioteki. Ja wcześniej niż jutro nie mam jak 😞

Ale dokumentacja powinna wszystko wyjaśnić. Czytałem, wyjaśniła.

Kurde @ethanak siedzisz z rodziną i wnukiem w knajpie i odpisujesz na Forbocie???

Shame on You!!!

5 minut temu, SOYER napisał:

Kompilacja prawidłowa.

Ajajaj, czytanie dokumentacji się przydaje? Witamy w  1% użytkowników Forbota 🙂

A co do rodzinki i wnuczków to ja na razie robię listę tego co mam naprawić 😞 Zadanie na najbliższy tydzień...