Skocz do zawartości

Robot omijający przeszkody


epsilon

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie sensowniej oprogramować te czujniki tak, żeby robot reagował inaczej zależnie od tego, który "wąs" wykrył przeszkodę? Poza tym gratki:)

Przypomina mi mojego pierwszego robota (te same układy i ta sama funkcja) 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluje udanego robota, masz moje duże uznanie 🙂

Jednocześnie cieszę się, że skorzystałeś z mojego małego wcześniejszego projektu. Uważam że robot udał Ci się o niebo lepiej niż wtedy mi, konstrukcja jest lepiej wykonana oraz poprawiłeś błędy które ja popełniłem w Rumcajsie (np. zastosowałeś na PCB złącze ISP czego u mnie kiedyś zabrakło). Tak powinno właśnie działać to Forum 🙂

W jakim języku został napisany program? Pobaw się nim jeszcze 🙂 Ja bym zmienił jedna liczbę w programie - to jedno "waitms" kiedy silniki kręcą się w przeciwnym kierunku. Dlaczego? Żeby robot zrobił obrót o kąt większy niż 90 stopni, wtedy nie powinien się tak od razu odbijać.

To Twój pierwszy programowalny pojazd?

Link do komentarza
Share on other sites

nie... To nie jest mój pierwszy programowalny robot, ale pierwszy(programowalny) który 'wyjechał' z mojego warsztatu. Wcześniej zbudowałem kilka prototypów - 2 line followery, minisumo... Ale żaden z tych robotów nie spełnia całkowicie swojego zadania. Uważam, że jak mam już coś robić to staram się zrobić to dobrze i jak najlepiej potrafię. Wcześniejsze konstrukcje posłużyły między innymi do nauki 😉. Ten robot powstał w wyniku za dużej ilości czasu wolego.

Zamieszam obrazy płytki i schematy. Może komuś się przyda.

robot.rar

Link do komentarza
Share on other sites

Pobaw się nim jeszcze 🙂 Ja bym zmienił jedna liczbę w programie - to jedno "waitms" kiedy silniki kręcą się w przeciwnym kierunku. Dlaczego? Żeby robot zrobił obrót o kąt większy niż 90 stopni, wtedy nie powinien się tak od razu odbijać.

Może warto wprowadzić tutaj element losowości 😉?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.