Skocz do zawartości

BeerFollower - robot przynoszący piwo


Chechli

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Niestety, konstrukcja nie ma jeszcze zastosowań praktycznych, ale od czegoś trzeba zacząć

Jak to 😅

Jak tylko przeczytałem, że ma przynosić piwo, przypomniał mi się Mr Tidy z LMR, całkiem fajny robocik, nie jakoś masakrycznie pokomplikowany (http://letsmakerobots.com/node/7474). Z tym, że jego chwytak chyba nie da rady unieść pełnej, półlitrowej butelki piwa. Ale ciekawy jest tam np wykrywacz, czy w chwytaku jest obiekt - gąbka przewodząca, taka na jakiej sprzedaje się różne scalaczki. A co do zbyt dalekiej jazdy podczas łapania piwa - można zrobić 2 rozwiązania, jedno z drugim czujnikiem opto ustawionym tak, że 'patrzy' na butelkę, i wtedy, jeśli barieira opto zostanie przerwana podjeżdżaj aż drugi czujnik stwierdzi, że wartość jest większa/mniejsza od granicznej, wtedy zaciskaj chwytak. Taki pseudokod mi się wtrącił 😋 Tylko jeszcze mam prośbę, pożycz od kogoś może jakiś porządniejszy aparat, bo tym, to prawie nic nie widać. Jeszcze część robiona pod światło, to już w ogóle.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

I zdjęcia niepotrzebnie są tak duże 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Co do zdjęć to dzisiaj wszystko poprawię, tylko urwane koło pozbawiło mnie chwilowo chęci bawienia się z materiałem, który wymienię najszybciej, jak to możliwe (te teraz widoczne są z telefonu, b ędą i z aparatu). Na dodanie drugiej bariery w chwytaku nie mam już wolnych ADC, ale mogę albo tą cofnąć, albo zostawić i dodać jakiś miroprzełącznik. na początku chciałem po prostu dać dalmierz sharpa, ale w Lublinie nie wiedzieli o co chodzi w żadnym ze znanych mi sklepów, a na jeden nie chciało mi sie czekać, aż poczta przyjdzie.

PS. zastosowanie jest mało praktyczne, bo musiałbyś wykleić na podłodze czarną taśmę do lodówki, i dorobić automatyczny system wyjmowania piwa z lodówki, najlepiej komunikujący się z robotem przez bluetooth 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wreszccie robot, który spełnia swoje pierwotne przeznaczenie - ma pomagać człowiekowi. Zaryzykuję stwierdzenie, że po dopracowaniu, bedzie to najużyteczniejszy robot, jaki kiedykolwiek został zaprezentowany na tym portalu. Gratulacje!

Co do nośności : W tej chwili robot może unieść szklaną butelkę z Pilsnerem o pojemności 0,3.

Dobrze by było, żeby bez problemu unosił piwo puszkowane(choć gorsze w smaku od butelkowego) i butelkowane , o objętości 0,5. Luksusem byłoby, gdyby mógł dowieźć 0,66 - litrowego Żubra, a dostarczenie całego, 5 - litrowego antałka, byłoby szczytem marzeń 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.