Skocz do zawartości

Wybór lutownicy


kemustek

Pomocna odpowiedź

Szukam stacji lutowniczej która zastąpi moją starą i mam dylemat.

Zastanawiam się nad jedną z tych dwóch, mianowicie:

Aifen A9 Pro lub YIHUA 982-II 

Obydwie mają po 120W.

Może miał ktoś z nimi styczność, albo ma i używa. Chętnie posłucham opini.

Nie chce hot air tylko zwykła lutownice oporowa w cenie około 500 zł.

Link do komentarza
Share on other sites

33 minuty temu, kemustek napisał:

Może miał ktoś z nimi styczność, albo ma i używa. Chętnie posłucham opini.

Mam Sugon T21 (podobna do tych) i działa bardzo dobrze 😄 Tanie chińczyki nie mają podejścia. Tylko jest trochę ponad Twój budżet poza promocją. Jedyny problem to poprawianie lutów przy komponentach 0402... bo zwykle przy dotknięciu lutownicą komponent zostaje na grocie - ta moc czasami jest ciut za duża.

HotAir Sugon 8620-DX też dobrze działa, ale to taka osobna dywagacja gdyby ktoś szukał 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
7 minut temu, _LM_ napisał:

Do tych najmniejszych to dobrze mieć szczypce 

Wiesz, gdybym je lutował to tak, ale tutaj musiałem tylko "tapnąć" lut, co by się przykleił (poza tym było cholernie ciasno, bo 0.5mm dalej jest złącze IDC (nie wiem jaki geniusz tak to zaprojektował, ale się domyślam #sarkazm).

Hot air naprawił 😉

A co do szczypców to polecam zagięte tytanowe, przynajmniej się nie magnesują 😄 (elementy i tak się do nich kleją, ale znacznie mniej niż do zwykłych esd).

Chyba, że masz na myśli lutownicę szczypcową, ale to na jedno wychodzi (też by zrywała elementy).

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

43 minuty temu, H1M4W4R1 napisał:

Chyba, że masz na myśli lutownicę szczypcową, ale to na jedno wychodzi (też by zrywała elementy).

O to mi chodziło. Fakt klejenie/przyciąganie drobnicy do grotu jest uciążliwe co do tych 0402 ostatnio zacząłem robić w rozmiarze 0602 i mogę powiedzieć że nawet przy takich elementach nie wykorzystuję ich potencjału bo i tak trzeba robić miejsce na manipulowanie wokół, chyba ważniejsze jest trzymanie się jednego standardu 0805 albo mniejsze ale nie pomieszane 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Zaczynałem od stacja lutownicza zhaoxin 936a, przesiadłem się na T12 było WOW jak się szybko nagrzewa, lepsza praca, aktualnie Aixun T3B kolba pasuje pod T210 oraz T115, fajny sprzęt - tylko wada oryginalne groty JBC dość kosztowne 180-250zł. Odnośnie Aifen któraś wersja miała problemy z grotami potrafiła robić zwarcie i się uszkadzały - dlatego było trzeba stację wyłączyć i dopiero zmieniać grot

Edytowano przez Misiek_86
Link do komentarza
Share on other sites

Ja też polecam lutownicę T12 ta co ja mam to się chyba zwie OSS T12-X. Wcześniej miałem taką żeby wymienić grot to trzeba się bawić w odkręcanie.

Ale od kiedy mam T12 to jest bajka, dokupiłem do niej kila rożnych grotów, nagrzewa się momentalnie, wymiana grota to chwila moment, nie trzeba czekać aż się ostudzi.

Link do komentarza
Share on other sites

@mgala poczytaj o hot air-ach a wtedy sam będziesz mógł ocenić czy ten zakup ma dla Ciebie sens i się Tobie przyda. Zastosowań jest całkiem sporo, np. obkurczanie koszulek termokurczliwych 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, keram167 napisał:

@mgala poczytaj o hot air-ach a wtedy sam będziesz mógł ocenić czy ten zakup ma dla Ciebie sens i się Tobie przyda. Zastosowań jest całkiem sporo, np. obkurczanie koszulek termokurczliwych 😉.

Dzięki kolego, ale nie ma co czytać bo miałem taką stacje i jest totalnie nie dla mnie. 100 x wolę porządną normalna stacje. Ale dzięki 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, kemustek napisał:

nie ma co czytać bo miałem taką stacje i jest totalnie nie dla mnie. 100 x wolę porządną normalna stacje. Ale dzięki 😉

@mgala no i tu masz opinię i recenzję z pierwszej ręki ! 

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, keram167 napisał:

@mgala no i tu masz opinię i recenzję z pierwszej ręki ! 

 

A przepraszam bo myślałem że do mnie piszesz 😉 więc sprostowanie nie miałem konkretnie takiej jak kolega wyżej dodał. Myślałem że piszesz w sprawie mojego wyboru lutnownicy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 1.02.2024 o 10:26, kasjo napisał:

Ja też polecam lutownicę T12 ta co ja mam to się chyba zwie OSS T12-X. Wcześniej miałem taką żeby wymienić grot to trzeba się bawić w odkręcanie.

Ale od kiedy mam T12 to jest bajka, dokupiłem do niej kila rożnych grotów, nagrzewa się momentalnie, wymiana grota to chwila moment, nie trzeba czekać aż się ostudzi.

Zamówiłem, chyba jutro będzie 😃👍

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.