Skocz do zawartości

Roboty pilnują bazy nuklearnej


Treker

Pomocna odpowiedź

Jak w tani sposób ochraniać wojskowe obszary, na których prowadzono testy broni nuklearnej? Można oczywiście do tego zatrudnić robota, a nawet 3. MDARS (Mobile Detection Assessment Response Systems) to nieuzbrojone pojazdy bezzałogowe, które wykrywają ruch oraz podejrzane obiekty. Po wykryciu zagrożenia zawiadamiają centrum dowodzenia. Maksymalna prędkość tej konstrukcji to 32km/h, a zasięg na jednym tankowaniu to 512km.

Docelowo roboty mają zastąpią kamery, wieżyczki strażnicze oraz prawdziwe patrole. Obszar kontrolowany przez te konstrukcje posiada łącznie tysiąc kilometrów dróg, więc trzy roboty mają co robić.

Źródło: http://www.wired.com

Link do komentarza
Share on other sites

Jednym słowem Łał, jednak czy 3 roboty są w stanie patrolować taki teren,

Czy "złomiarze" nie rozbiorą ich na części? To tylko 32km/h sprinter biega ~40

PS Ciekawe czy producent tych robotów wyprzedził nas w rankingu Fifa

Link do komentarza
Share on other sites

Wskaż mi choćby jednego polaka, który dostosowuje się do ograniczeń.

Mi chodziło o to, że robot jest cenny, ktoś kto się na tym zna przetnie 2 kabelki i spakuje robota na lawete. I po ptokach

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Robot z założenia ma powiadamiać jeśli w pobliżu pojawi się jakiś człowiek, więc nikt go raczej na lawetę niepostrzeżenie nie spakuje. No i nie zapominaj o tym, że to poligon nuklearny pośrodku pustyni - zbyt wielu złomiarzy chyba się tam nie kręci 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Sorry za OT, ale dyskusja na temat złomiarzy wydaje mi się tak głupia i niedorzeczna że wyczyściłbym z niej temat. Qujav, zapraszam na Śląsk - milion pięćset fotoradarów i niebiescy za każdym rogiem - normalnie polowanie...

Link do komentarza
Share on other sites

Poligon czy nie, ale ja jestem w stanie uwierzyć we wszystko.

Wiele widziałem i wiele rzeczy przestaje mnie już zaskakiwać..

KD93 co do śląska to się z Tobą zgodze. Byłem w lato w Wołowie (k. Wrocławia) puszka chyba za 500m, drogówka czai się za każdym rogiem ;]

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, właśnie dlatego jeżeli jest coś bezzałogowego wyposażonego w broń, to człowiek musi wyrazić zgodę (potwierdzić), że może strzelać. Bo nie daj boże zaciąłby się, albo posypał się system rozpoznawania, jakoś trzeba to zatrzymać, również zdalnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.