Skocz do zawartości

Co lepiej zastosować do line followera silniki czy serwa?


Marcinas

Pomocna odpowiedź

Mam pytanie chce budować kolejnego line follower tym razem szybkiego i zwrotnego.Co lepiej użyć serwo czy silniki?Drugie pytani to jakie czujniki linii są lepsze cny70 czy TCRT5000. Sądzę że będę budował obudowę z pleksi chyba że macie jakąś godną polecenia.Robot ma jeździć na 2 kółkach.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że nawet nie chciało ci się przeczytać regulaminu forum.

To co jest lepsze zależy od zastosowania, szczegóły czujników masz w datasheetach, które znajdziesz przy pomocy google. Serwo o ile go nie przerobisz jest strasznie wolne do linefollowerów, poszukaj dobrego silnika z przekładnią.

Link do komentarza
Share on other sites

Nic tak człowieka nie uczy jak własne badania i doświadczenia. // przemyśl to zdanie kilka razy, i napisz to co chciałem przez to wyrazić.

Chociaż napiszę to co chciałem napisać. Zrobiłeś TLF, chcesz zrobić szybsze. Hmmm... ciekawe jak się poruszał ten co zrobiłeś?

To był TLF, więc pewnie miał czujniki. Hmmm..... ciekawe jakie czujniki?

Na temat obudowy się nie wypowiem. Hmmm..... chociaż z czego był zrobiony poprzedni?

Jakie wnioski wyciągnąłeś z budowy poprzedniego? Zastanów się co będzie lepsze i to użyj.

Te pytanie jest jak co jest lepsze widnows czy linuks na forum komputerowym,

co jest lepsze ansi c czy bascom,
benzyna czy disel.

Do każdego znajdą się zagorzali zwolennicy jak i przeciwnicy. Kup, zobacz, dotknij, sprawdź, użyj.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chodzi o napęd to polecam silnik. Fakt, wychodzi drożej, ale wśród silników masz dużo większy 'przekrój' prędkości. Szczerze mówiąc, Tobie potrzebna jest prędkość, a nie moment. Osobiście polecam silniki z pololu (ostatnio coraz bardziej popularne;))

Jeżeli chodzi o czujniki to ja używam TCRT5000 i chwale sobie;) chociaż 2 czy 3 padły, ale nie wiem czy to nie wina uszkodzeń mechanicznych. O CNY70 się nie wypowiadam, bo nie znam;)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

używam TCRT5000 i chwale sobie;) chociaż 2 czy 3 padły

Dlatego ja ich sobie nie chwalę, mam takie same i inne nie najlepsze doświadczenia - są bardziej awaryjne od CNY70 i gorzej osłonięte, przez co bardziej podatne na oświetlenie zewnętrzne.

Link do komentarza
Share on other sites

Co lepiej użyć serwo czy silniki?

Bardzo fajne pytanie 🙂

Po pierwsze nie wiem jak chcesz napędzać robota za pomocą serw skoro one nie wykonują nawet jednego obrotu?

Po drugie pewnie chodziło Ci o to by je przerobić więc powiedz czym to się różni od zwykłego silnika z zębatkami (przekładniami) ?? Obudową zewnętrzną??

Myślenie nie boli.

Lepiej zapytaj (chociaż to już jest na forum wszystko opisane) jak dobrać przekładnie do silników które posiadasz bądź które masz zamiar nabyć?

I nie zadawaj pytań w stylu : co lepsze betoniarka czy mieszalnik do paszy?

http://www.klaudia.wizja.net/mieszalniki.htm

Polecam artykuł:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/przekladnie-mechaniczne-vt2155.htm?highlight=przek%B3adnia

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.