Skocz do zawartości

Adapter AVR ISP- zestaw AVT


bartekwr1335

Pomocna odpowiedź

Dalej nic. A po drugie to w polu gdzie wybiera się port, po wybraniu STK500v2 moge wybrać tylko USB, nie ma nic więcej. Mówie o SinaProg. Proszę pomóżcie. Wydałem kolejne pieniądze na próbe zaprogramowania i dalej nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Dlatego warto sprawdzić też inne wersje STK500. Przecież można to zrobić paroma kliknięciami. Może masz ustawione zasilanie z układu? Patrzyłeś do czego służą i jak są założone zworki na płytce programatora?

Link do komentarza
Share on other sites

Też mam STK500v2 podłączony pod USB i w SinaProg wybieram (uwaga, zaskoczenie).. USB.

Wrzuć to, co SinaProg (a w sumie to AvrDude) wypłuł w prawej części okienka. Ale zanim to, to sprawdź 3x kabelkologię, odpowiednie podłączenie programatora do układu z uC.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak Nawyk mam zasilanie z programatora. Jest 4,33V, a że mam wersję L mikrokontrolera to chyba powinno działać. Programator instaluje się jako COM, więc może trzeba w Menedżerze Urządzeń zainstalować go na jakimś USB?

Link do komentarza
Share on other sites

A może wersja SinaProg? Ja mam 1.4.5.8

[ Dodano: 30-11-2010, 19:29 ]

Fest. Teraz wogóle mi programatora nie odczytuje ;(

[ Dodano: 30-11-2010, 19:44 ]

Dobra już mam. A więc wracając do SinaProg. Zmieniłem ustawienie na STK500 PP i wyskakuje takie coś:

Gdy zmienie na inne to pokazuje się to samo, oprócz STK500v2 bo tam wyskakuje Programmer not found.

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie, co właściwie robisz w zakładce "Advanced"? Nie ruszaj tam niczego lepiej... Jeśli zablokujesz sobie procka, to nie dojdziesz czy źle skonfigurowany programator, czy źle podpięty uC...czy jeszcze coś.

Ja mam wersję 1.4.5.10. Te screeny z nierozpoznanym urządzeniem mnie załamały. Jak właściwie do tego doszło?

Spróbuj pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki z tej strony:

http://www.obdev.at/products/vusb/avrdoper.html (STK500v2 jest oparte o AVR Doper Project)

Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetliło mi się takie coś w SinaProg:

Czy to znaczy, że procesor jest zaprogramowany? Aż nie wierzyłem w to co się pokazało. Potrzebuje tylko potwierdzenia. Tym bardziej się cieszę, że to wy polecaliście SinaProg i zadziałało, chyba 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim !

Z radością oznajmiam, że udało mi się w końcu zaprogramować mikrokontroler. Co najlepsze bez żadnego kombinowania. Odinstalowałem programator i postępowałem według tego filmiku:

Później tego:

I udało się. Mój pierwszy program polegał na tym, że ustawiałem na poszczególnych końcówkach napięcie bądź jego brak.

Chciałbym wszystkim podziękować, którzy zainteresowali się tym tematem i próbowali mi pomóc 🙂

Dziękuje!!!

Link do komentarza
Share on other sites

RaV, może być odcięte praktycznie, gdy port ustawiony jest w stan wysokiej impedancji (jako wejście). To tak gwoli ścisłości 🙂 Kod po prostu zmieniałby wartości rejestrów DDRx.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.