Skocz do zawartości

Zajęcia z elektroniki dla najmłodszych- półkolonie


Dżony

Pomocna odpowiedź

Hej, jest tak sprawa bo ja jestem animatorem salezjańskim i będę prowadził na półkoloniach jedną z pracowni - zajęcia na niej mają być związane z elektroniką/techniką/robotyką 😉 Wiem, że półkolonie dopiero w styczniu ale czas szybko leci a ja jeszcze nie mam żadnych pomysłów co mógłbym z dzieciakami robić 😕 Może macie pomysł co na takich zajęciach przeprowadzić Pewnie wszystko co mruga, jeździ itp. by się spodobało 😉 Macie jakieś pomysły 😉

PS. Dzieci w wieku od 7-12lat

Link do komentarza
Share on other sites

Minisumo/sumo - z tym, że drugie droższe. Poza tym, jednego minisumo już masz :] No i jakąś małą gromadkę beamów byś też mógł zrobić - takich tru, z baterią słoneczną z lampek ogrodowych, tania sprawa w sumie, ~5zł/szt w casto. Jeszcze nie testowałem w sumie, ale powinny się nadać. Jakiegoś kroczącego byłoby fajnie gdybyś mógł pokazać, bo to w sumie jest takie jakby najbliższe publiczności, no ale to też koszty, chyba, ze masz jakiegoś znajomego z jakimś. No i oczywiście wszystkie roboty z potężną dozą ledów 😃

Link do komentarza
Share on other sites

A zróbcie z wibry, główki od szczoteczki do zębów i bateryjki 3V, całą gromadkę. 😃

[ Dodano: 01-12-2010, 21:50 ]

Dżony, a w jakiej szkole? Bo ja skończyłem mechanika, jakby co może coś będę do tego czasu miał.

Link do komentarza
Share on other sites

Salezjański Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowskich Górach 😉 dzielnica Repty, mieści się w takim pięknym malowniczym parku 😉

[ Dodano: 01-12-2010, 22:05 ]

Jakiegoś kroczącego byłoby fajnie gdybyś mógł pokazać, bo to w sumie jest takie jakby najbliższe publiczności
masz rację 😉 może KD93 by się zgodził wpaść mieszka dość blisko 😉 hehe
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dżony:

To sprzedam Tobie fajny pomysł, który chce niedługo wprowadzić do sklepu.

Robisz waldka światłoluba (w zasadzie L293D + fototranzystory + skrawek płytki), tylko fototranzystory kierujesz do przodu, a z tyłu robota wrzucasz diody (idealnie gdyby migały, można kupić gotowe migające diody).

Teraz zbuduj 10 takich robotów i zobacz jak się ganiają 😉

oczywiście w zależności od skierowania fototranzystorów masz też follow the line lub zwykłego waldka...

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz zbuduj 10 takich robotów i zobacz jak się ganiają
też fajny pomysł będę myśleć nad nim tylko na takich półkoloniach jest ok 150 dzieciaków 😋 Czekam na dalsze pomysły 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Teraz dopiero zauważyłem, że jesteś z Tarnowskich Gór, więc jak coś to jakiś sparing można ogarnąć 🙂 Może już z drugim robotem mógł wpaść :] Tylko jest jeden problem - nugget prawie w ogóle nie świeci, głównie raczej IR 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bobby było by super!!! 😉 jak masz jeszcze jakieś roboty to też byś mógł przywieźć 😉 ale to jak co będziemy w kontakcie 😉

[ Dodano: 02-12-2010, 15:50 ]

Odnośnie wieku to się dzisiaj upewniłem , były drobne zmiany mianowicie dzieci które skończyły 5 lat do 5 klasy podstawówki 😉 Pomysł na sparing się spodobał. Jak by było więcej robotów też by było fajnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Spróbuje się wyrobić, bo dzisiaj miałem epickiego faila i złamałem hexowi nogę, jest prowizorycznie naprawiona ale i tak muszę zamówić nowy element z pleksy, bo temu reperowanemu już nie ufam. Na 90% będę mógł przyjść.

[ Dodano: 02-12-2010, 18:58 ]

no chyba że pentapod wystarczy 😋 Tylko ma problemy z chodzeniem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Po pierwsze 150 dzieciaków i Ty jeden to żadnych zajęć praktycznych nie przeprowadzisz.

więc będziesz musiał działać w grupach (max 15 osób).

Idealnym rozwiązaniem byłyby roboty Lego mindstorm

ale podejrzewam, że raczej problemem może być kasa.

Ewentualnie zestawy edukacyjne z dziedziny Elektronika

Klocki z gotowymi podzespołami do składania w układy.

Z takimi dziećmi nic z lutowaniem itp. nie zrobisz.

Ewentualnie tylko programowanie z klocków.

Może niech zmontują karmiki dla ptaków z wcześniej odpowiednio przygotowanych

deseczek. Ale to jest opcja rezerwowa.

Ewentualnie istnieją uniwersytety dla dzieci.

Postaraj się dowiedzieć co się na takich kursach robi i spróbuj

coś na podstawie tego zorganizować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dżony, mogę spróbować nakłonić szkołę do wypożyczenia mindstormsów, mamy 2 zestawy, natomiast na pewno nie będzie to proste, ale zapytać można.

Jeżeli byś nie miał nic przeciwko to spróbuję sobie tak zorganizować czas żeby tam dojeżdżać systematycznie i ci pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, jestem ciekaw jak wyobrażasz sobie 15 osób pracujących na dwóch zestawach Mindstormsów. Maksymalna sensowna ilość dzieciaków przy jednym zestawie to trzy, optymalnie dwie osoby.

Dżony, opcja pt. klocki jest jak najbardziej godna polecenia jeśli masz zamiar prowadzić te zajęcia sam, ale pod warunkiem, że będziesz miał więcej zestawów. Jeśli nie, ale upierasz się przy elektronice, to radziłbym raczej płytki stykowe + zestaw elementów + wcześniej przygotowane instrukcje jak co połączyć, wydrukowane na każde stanowisko. No i jak najmniejsze grupy, bo przy zajęciach z elektroniki będzie Ci Ciężko ogarnąć więcej niż 8-10 osób na raz.

Link do komentarza
Share on other sites

mactro, dziwne jest to co do mnie napisałeś, bo ja wogóle średno wyobrażam sobie zajęcia z tych dziedzin dla dzieci w tym wieku, wiem że 2 zestawy to i tak za mało, skoro masz dostęp do większej ilości to może i Ty spróbujesz pomóc zamiast pisać to co oczywiste? Jasne, lepiej nie mieć wogóle niż mieć za mało? Chociaż niech się może Dżony wypowie, bo to jego dotyczy.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93 - nie traktuj mojej wypowiedzi (z założenia to miał być żart), jako osobistego ataku, jeśli tak to zabrzmiało to sorry - zedytowałem na bardziej neutralną wersję 😉

Chodzi mi tylko o to, że przy dwóch zestawach jedyne co można zrobić to pokaz, na który dzieciaki się będą się mniej lub bardziej biernie patrzyły. A dostęp do większej ilości zestawów owszem mam, ale w ferie zazwyczaj one pracują 😉

Link do komentarza
Share on other sites

mactro, odebrałem twoją wypowiedź widocznie zbyt poważnie, ale zwalam to na chwilowe zmęczenie 😉 Chcę pomóc jak tylko mogę, a że mogę tylko tyle to nic nie poradzę. Najprawdopodobniej nie uda mi się nawet załatwić tych 2 zestawów, natomiast w razie potrzeby wykonania np. jakichś PCB pod moduły służę pomocą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.