Skocz do zawartości

Budowa nowego modułu - ciekawostki


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie, postanowiłem znaleźć jakieś zastępstwo dla nieszczęsnego pola "Czy wiesz, że..", z którego istnienia zdaje sobie sprawę pewnie mało kto. Chciałbym zamienić je na losowe ciekawostki z robotyki amatorskiej (polskiej jak i zagranicznej).

Może macie pomysł na takie ciekawostki? Dla przykładu chodzi mi o coś w stylu:

Czy wiesz, że... pierwsze zawody robotów amatorskich odbyły się w XX.XX.XXX?

Czy wiesz, że... najszybsze roboty LineFollower mogą osiągać prędkości rzędu XX

itd.itp.

Tylko oczywiście wartości muszą być podane, ja wstawiłem X, bo nie chciało mi się teraz szukać 😉 Cały tekst nie może zawiera więcej niż 255znaków. Teksty proszę przesyłać na mojego mejla (treker[malpa]forbot.pl) umieszczając w treści "[Ciekawostka] [you]" i nic więcej. Pomysły można przesyłać w kilku osobnych wiadomościach. Osoba, która podeśle najwięcej wymyślonych przez siebie ciekawostek ma szansę na zestaw małych gadżetów Diody 😉

Proszę tylko nie kopiować ciekawostek z innych polskich wortali o robotyce...

Link do komentarza
Share on other sites

Tak dokładnie, chce tym zastąpić modułu, które są na forum oraz na portalu:

Jeśli zebrane ciekawostki będą interesujące może zostaną wyeksponowane dużo lepiej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Otrzymałem ciekawostki od 3 userów, będę czekał jeszcze do 10.01.11r.

Przy okazji zapytam, pamiętacie może jakie były pierwsze w Polsce zawody robotów? Nie chodzi mi o takie, gdzie spotkało się 5 kumpli z robotami, tylko raczej już takie na większą skalę. Mi się kojarzy FTL z Olsztyn 2008r, jednak widzę, że dużo wcześniej były turnieje minisumo:

http://lirec.ict.pwr.wroc.pl/~arena/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=75&lang=pl

Było coś wcześniej?

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, z tego co się orientuję, to właśnie zawody we Wrocławiu były pierwszymi, najlepiej imo napisać do McRancora, z tym, że to bardziej na elce, bo tam więcej się udziela/bezpośrednio do KoNaRu, czy było coś przed nimi. Nie wiem jak cybAiR? Ale oni chyba od stosunkowo niedawna organizują zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z informacjami na stronie, we Wrocławiu pierwsze zawody były 2 XII 2004r. CybAiRBot zdaje się, że jest od 2003, ale ciężko znaleźć informacje archiwalne o poprzednich zawodach - tych starszych niż w 2005 rok, a nie jestem pewien, czy były zawsze mniej więcej równo co rok.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, właśnie mi się nie podoba. Jakoś to muszę zmienić. Po drugie są tam teraz chyba tylko 3-4 ciekawostki, a dostałem ich sporo więcej. Wszystkim zajmę się do końca stycznie, wtedy też podam kto otrzyma mały zestaw gadżetów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.