Skocz do zawartości

Serwomechanizm - jaki wybrać?


Szuszy

Pomocna odpowiedź

Buduje mojego pierwszego robota 😅 i mam problem z wyborem serwa do niego. Robot nie będzie ciężki. Myślę o klasie standard (łatwo go przerobić). Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami, polećcie coś. Linki mile widziane 😅

Szukam czegoś TANIEGO

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A wie ktoś może jaki prąd może pociągnąć serwo podane przez Armir???

Mam stabilizator 5V 2A (czy nawet 1,5A) który uciąga dwa takie przerobione serwa. Pewnie "na styk", ale uciąga. Z tym, że mostek H mam ze schematu Marka Tildena - a nie scalony.

Z tym, że również polecam Ci silniczki. Koszt ten sam, może nawet ciut mniejszy - a efekt lepszy. Przerobione serwa będą wolne i biorą większy prąd w stosunku do silniczków.

Link do komentarza
Share on other sites

Buduje mojego pierwszego robota i mam problem z wyborem serwa do niego. Robot nie będzie ciężki. Myślę o klasie standard (łatwo go przerobić). Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami, polećcie coś.

Skoro robot nie będzie ciężki to po co Ci "siła"? Jak już się tak serw upierasz to kup na znanym polskim serwisie aukcyjnym dwie sztuki Tower Pro SG-5010. Ja za moje płaciłem 20zł/szt.

Ale przygotuj się na naprawdę sporą prądożerność i prędkość żółwia.

Osobiście mogę też polecić serwa Vigor VS-2, jednak przede wszystkim polecałbym zwykłe silniczki z plastykową przekładnią. Sklep, do którego link znajdziesz kilka postów wyżej, ma takie w ofercie.

Link do komentarza
Share on other sites

Na silniczkach, które polecałem robiłem próby z różnym obciążeniem i na różnym podłożu i zależnie od warunków można było załadować na robota o masie ok.700g od 1kg do 3kg. Oczywiście przy maksymalnym obciążeniu nie spodziewaj się przyspieszeń jak w F1 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja polecę jescze przekładnie Tamiya 70168 za 40 zł masz kompletny zestaw.

Przy zastosowaniu przełozenia 114:1 i zasilaniu silników 4v robot na prawde jest szybki i mocny(przesuwa dość łatwo 1 kg cięzarek).

Mam tą przekładnie wraz z kołami Tamiya 70111 po lekkich modyfikacjach(lekkie zcięcie mocowań kół i zpiłowanie sześcianów w skrzyni) mieszcze sie w minisumo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.