Skocz do zawartości

[bascom] programowanie ramienia robota


konrad1115

Pomocna odpowiedź

witam chciałem wprowadzić małe poprawki a konkretnie cały port c jest przeznaczony na klawiature matrycową pomyślałem ze lepiej będzie sterować analogami od pada do ps2 tylko niewiem jak podpiąć pada w linku jest schemat w programie eagle proszę o szybką pomoc do mojego schematu ramienia robota https://www.forbot.pl/forum/topics40/bascom-programowanie-ramienia-robota-vt4702.htm

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Po co zakładasz kolejny bezsensowny temat? Scalam z pierwszym tematem. Tak na marginesie to ja osobiście nigdy nie widziałem żadnego schematu.

Link do komentarza
Share on other sites

Rozwiązanie sterowania klawiaturą przecież ci podałem na innym forum. Jak zaczynasz przygodę z programowaniem daruj sobie na razie pad z PS2, bo i tak go nie ruszysz. Zrób najpierw sobie najprostszy wariant.

Przeczytanie książki jest mało pomocne, jak w praktyce nie wypróbowałeś przykładów tam zamieszczonych (wtedy byś wiedział że w tej książce jest sporo błędów), i/lub nie rozumiesz zasad funkcjonowania mikrokontrolera / mikroprocesora.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tzn. mnie niektóre programy się źle kompilowały, albo nie działały do końca tak jak powinny. Ale to może wina i samego BASCOMa, bo zauważyłem że to strasznie niestabilne i lipne środowisko, na tle konkurencji mającej w nazwie słowo BASIC.

Link do komentarza
Share on other sites

Tzn. mnie niektóre programy się źle kompilowały, albo nie działały do końca tak jak powinny. Ale to może wina i samego BASCOMa, bo zauważyłem że to strasznie niestabilne i lipne środowisko, na tle konkurencji mającej w nazwie słowo BASIC.

Ale pojechałeś.

Często tak jest że ktoś napisze beznadziejny program i zwala na bascoma. Tak jest najprościej.

Od pojawienia się bascoma czyli już dobrych kilka lat pisze w nim i nie mam żadnych problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale pojechałeś.

Często tak jest że ktoś napisze beznadziejny program i zwala na bascoma. Tak jest najprościej.

Ja akurat piszę o przykładach z książki, nie o moich programach. Zresztą z ciekawości pisząc program dla kolegi z tematu, BASCOM poczęstował mnie takim czymś, z Timerem 1.

Znaczy się słowo kluczowe Timer1 nie jest pogrubiane, tak jak Timer0 , wygląda to tak jak by go nie było, ale wystarczy zmienić CPU na Mega 162 i jest Może to tylko błąd edytora BASCOM AVR, bo program się kompiluje, ale dla mnie to akurat jest bug w programie, który raczej plusów mu nie przysparza.

Zresztą od czasu jak zobaczyłem kompilator MICRO BASIC dla PICów, to BASCOM od tego czasu jakoś biednie dla mnie wygląda.

Link do komentarza
Share on other sites

zauważyłem że to strasznie niestabilne i lipne środowisko
Znaczy się słowo kluczowe Timer 1 nie jest pogrubiane, tak jak Timer0

No to znowu nieźle pojechałeś. Bascom jest lipny i niestabilny bo NIE POGRUBIŁ SŁOWA TIMER1

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież nie ma przymusu pisania w BASCOMIE, jak nie podoba ci się środowisko nie pogrubia Timer1 tak jak Timer0 to możesz zmienić język programowania. Tylko nie obrzydzaj innym i nie wmawiaj, że to są błędy albo utrudnienia. Ma to też swoją zaletę - przy użyciu obu timerów można je rozróżnić po samym rzucie oka - skąd wiesz że taki nie był cel?

Link do komentarza
Share on other sites

No koment. Temat uważam za niebyły.

PS. bo nie ma możliwości samemu usunąć posta. Inaczej sam bym go usunął. 😅

Nie chcę po prostu toczyć dalej tej bezsensownej dyskusji. Proszę usunąć ostatnie dwa moje wpisy.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak by było tak jak piszesz na różnych forach nie było dziesiątek tematów, "BASCOM pomocy ?", "BASCOM jak to zrobić ?".

" C jak zrobić" , "C pomocy", "ASM pomóżcie" też sę

Być może to tylko jakiś głupi błąd edytora, ale na pewno nie świadczy on dobrze o środowisku

I mówisz ze my się na ten timer uczepiliśmy jak dzieci w piaskownicy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.