Skocz do zawartości

Scooba 230 - nowe podejście do sprzątania


Treker

Pomocna odpowiedź

Widzieliśmy już wiele robotów domowych, których zadaniem jest utrzymywanie naszych podłóg w wysokiej czystości. Większość z tych rozwiązań jest jednak bardzo droga, a ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Prezentowany robot Scooba 230, wyprodukowany przez firmę iRobot jest jednak inny. Po pierwsze wyróżnia się on swoimi małymi wymiarami ma on 9cm wysokości oraz 16cm średnicy, tak małe wymiary z pewnością ułatwią sprzątanie nawet najmniejszych zakamarków naszego mieszkania. Robot myje podłogi, ma on wbudowane specjalne końcówki do rozprowadzania wody oraz zbiornik na płyn. Ładowanie robota odbywa się przez stację dokującą. Konstrukcja ta została wyposażona aż w 40 programów określających zachowania robota, a prędkość podejmowania decyzji (60 na sekundę) ma zoptymalizować w jak największym stopniu sposób czyszczenia powierzchni.

Konstrukcja ta zostanie przedstawiona na targach CES 2011, które odbędą się za kilka dni w Las Vegas. W sprzedaży robot ma być dostępny na wiosnę. Szczegóły dotyczące konstrukcja przedstawia filmik udostępniony przez producenta:

Źródło: http://antyweb.pl/scooba-230-to-najmniejszy-sprzatajacy-robot-chce-to/

Link do komentarza
Share on other sites

Widziałem poprzedników IRobot-a, i nic nadzwyczajnego poza ceną nie mają.

Tak naprawdę to jest robot micromouse, z trochę innym algorytmem algorytmem (zapamiętaj gdzie byłeś i już tam nie wjeżdżaj)...To teraz co? składamy się i robimy robota dioda.com cleaner 😋. Uważam, że takie robo-mopo-odkurzacze to powinny mieć reklamę: masz dużo kasy? Lubić szpanować? ... bo do niczego innego się nie nadają. Jeżeli ktoś ma dużo kasy, to niech sobie lepiej sprzątaczkę zatrudni.

Link do komentarza
Share on other sites

@up:to są też kwestie ekonomiczne, robot Cie nie okradnie, sprzątaczka tak. A jeśli ktoś zarabia np. 30zł/h i po powrocie do domu chce sobie odpocząć, to taki robot bardzo szybko się zwróci.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Naelektryzowany, ostro wjechałeś. W MM masz otoczenie mocno znormalizowane, o pokojach nie można tego powiedzieć.

Co nie znaczy, że robot nie jest drogi :|

Link do komentarza
Share on other sites

Naelektryzowany, rozumiem i szanuję Twoje zdanie, ale moje jest takie, że micromouse(MM) i sprzątanie domu ma niewiele wspólnego. Wynika to chociażby z różnic w budowie labiryntu i domu. Także zadanie jest nieco inne - w MM należy znaleźć najkrótszą drogę do środka labiryntu, a w sprzątaniu o 100% pokrycie powierzchni.

Niemniej nie mam doświadczenia z produktami Irobota i nie wiem czy to się sprawdza. Natomiast jestem pewny że postawione zadanie jest znacznie bardziej skomplikowane od tego w micromouse 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie załapałem w pierwszej chwili skrótu MM, ale z jednym twoim zdaniem się zgodzić nie mogę, bo w przeciwieństwie do konkurencji i robot ma (a na pewno miał) bardzo słabe algorytmy. Nie zapamiętywał przejechanej trasy tylko "odbijał się między krzesłami i ścianami" przez co środek był super czysty a im dalej od centrum tym brudu więcej. Nie kupiłbym takiego robota, choćbym miał kasę. Niemniej rzeczywiście rozpędziłem się porównując Micro mouse do robo sprzątacza 😋

PS. trochę się off topic zrobił

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.