Skocz do zawartości

Robot domownik.


Pomocna odpowiedź

Co do LI-ion i Li-pol to aku z komórek zupełnie się do tego nie nadają, ponieważ one w ogóle nie są przystosowane do większych prądów.

Tak właśnie sobie teraz pomyślałem, że one mają taką pojemność tylko po to aby dłużej działały.

Póki co jednak pozostanę przy Ni-MH, do testów na pewno wystarczy (generalnie do testów wykorzystuję zasilacz sieciowy).

Link do komentarza
Share on other sites

Głównym powodem prądożerności serw jest fakt, że pobierają prąd by utrzymać zadane położenie. Gdyby udało Ci sę wymyślić coś co mechanicznie zablokuje ramie, w pozycji ustalonej przez serwo, to byś bardzo drastycznie zmniejszy pobór prądu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pleksę wyciął mi pewien sprzedawca z allegro, który trudni się wycinaniem liter reklamowych z pleksi.

Przesyła mu się rysunek w corelu i za parę dni przychodzą wycięte elementy.

Ręcznie nigdy bym nie wykonał tych elementów z taką precyzją 😉

...

Prace nad robotem trwają (głównie szukanie silników - chyba jednak kupię takie modelarskie zamiast tych z wkrętarek).

Przyszły już też serwa. Niedługo pierwsze testy.

Część elektroniki też już skompletowana (na sterownik serw, na sonar, na czujniki dźwięku, programator usb (zmieniłem płytę główną i nie mam ani lpt ani com 🙁 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Plaxa ma 3mm grubości.

Precyzja wycinania jest bardzo dobra.

Wiem tylko o jednym ograniczeniu: maszyna wycina otwory minimum 4mm. Ale wycięcie ich jest idealne i powtarzalne na wszystkich elementach.

Co do kleju to nie wiem ale myślę, że napewno w castoramie by się znalazł.

Ja wszystko łączę śrubkami.

...

Właśnie pierwsze testy serw już za mną.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba pracują 🙂 Pleksy używa sie dzis często, chociażby model ARM1 prod. Sommertech. Jednak do mnie pleksa nie przemówiła. Już bardziej LEXAN który stosuje lynxmotion(też cięty laserowo) Co do łączenia pleksy to poza wierceniem(trzeba uważać - krucha) i łączeniem śrubami(też uważać - krucha) pozostaje klejenie, zwykły klej cyjanoakrylowy, choć połączenie jest jakby to powiedzieć, nie ufałbym mu tak... Kleiłem jedną obudowe do sterownika oświetlenia, był na elektrodzie są też zdjęcia. Pleksi wycinali mi laserowo(firma Light Plastics) wg projektów i kleiłem ją klejem od nich dostarczonym, nazywał się cosmoplast 500. Pleksi miałą grubość 4mm, faktycznie dobra pleksa jest bardziej krucha niż elastyczna - zaleta.

Czekam na efekty pracy, interesują mnie te serwa i elektronika sterująca. Za 8 serw dałeś 160zł, coś tanie te serwa...(nie będzie problemu z zbyt małym momentem obrotowym??) Dobre swero musi kosztować. I jak rozwiązane będzie sterowanie, mikrokontroler itp??

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.